RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Koronawirus w Białym Domu. Pracownicy będą codziennie badani

U żołnierza, który miał bezpośredni kontakt z prezydentem Donaldem Trumpem, stwierdzono COVID-19 (fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS)
U żołnierza, który miał bezpośredni kontakt z prezydentem Donaldem Trumpem, stwierdzono COVID-19 (fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS)

Pracownicy Białego Domu będą codziennie testowani na obecność koronawirusa. Taką decyzję podjęto po stwierdzeniu infekcji u żołnierza, który miał bezpośredni kontakt z prezydentem Donaldem Trumpem. Biały Dom poinformował, że amerykański przywódca nie zostanie poddany kwarantannie.

Trump zapowiada znoszenie ograniczeń epidemicznych

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zapowiedział znoszenie obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. Jednocześnie...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Służący w Białym Domu żołnierz, który należał do osobistej obsługi Donalda Trumpa, poczuł się źle we wtorek. W środę przeprowadzono mu test na obecność koronawirusa, który dał wynik pozytywny.

W środę i w czwartek testom poddano amerykańskiego prezydenta i wiceprezydenta Mika Pence’a. Testy dały wynik negatywny. – Miałem niewiele bezpośrednich kontaktów z tym dżentelmenem. Wiem kim jest, to dobry człowiek – powiedział amerykański prezydent.

Donald Trump zapowiedział, że od tego momentu pracownicy Białego Domu będą codziennie poddawani testom na koronawirusa. Do tej pory takie testy przeprowadzano raz w tygodniu.

Codzienne testy mają dotyczyć pracowników i gości Białego Domu, którzy mogą przebywać w tej samej strefie co prezydent. Zespół medyczny Białego Domu przygotowuje też wytyczne w sprawie noszenia masek. Dotychczas nosili je głównie urzędnicy niższego szczebla, ale już agenci Secret Service oraz bliscy doradcy prezydenta ich nie zakładali.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej