RAPORT

Pogarda

37 osób zatrzymanych po demonstracji przed KPRM

Protest przedsiębiorców w centrum Warszawy, 7 bm. Organizatorem protestu jest kandydat na prezydenta Paweł Tanajno (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Protest przedsiębiorców w centrum Warszawy, 7 bm. Organizatorem protestu jest kandydat na prezydenta Paweł Tanajno (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Najnowsze

Popularne

Stołeczni policjanci podsumowali swoje działania podczas czwartkowego protestu przedsiębiorców. Funkcjonariusze zatrzymali prewencyjnie 37 osób; wylegitymowano ponad 150 osób, wobec których zostaną skierowane wnioski do inspekcji sanitarnej.

Warszawa: Policja prewencyjnie zatrzymała demonstrantów sprzed KPRM-u

Stołeczni policjanci zatrzymali prewencyjnie wszystkie osoby, które protestowały przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów – dowiedziała się Polska...

zobacz więcej

Przedsiębiorcy z wielu regionów Polski przyjechali do Warszawy, aby zaprotestować przeciw „zamrożeniu gospodarki” z powodu pandemii koronawirusa. Na początku jeździli wokół Ronda Dmowskiego, potem przeszli Alejami Ujazdowskimi i zatrzymali się najpierw przed Sejmem, a później przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.

Jak przekazał rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak, w trakcie protestu funkcjonariusze wylegitymowali ponad 150 osób. – Wobec wszystkich skierowane zostaną wnioski o ukaranie do inspekcji sanitarnej – powiedział policjant.

Wskazał, że funkcjonariusze skontrolowali również 54 pojazdy. – W przypadku naruszeń przepisów ruchu drogowego nałożono 10 mandatów karnych, skierowane zostaną cztery wnioski do sądu. Zatrzymano siedem dowodów rejestracyjnych – podał.

W nocy z czwartku na piątek rozpoczęła się likwidacja „miasteczka” protestujących. – W przypadku nocnego protestu mieliśmy do czynienia z bezwzględnym łamaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa – powiedział rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji.

„Nagrywaj!” – śpiewając hymn atakowali policjantów

Do ataków na policjantów doszło w Warszawie, w czasie antyrządowej demonstracji, którą zapowiedział podczas debaty prezydenckiej w TVP Paweł...

zobacz więcej

– Naruszonych zostało wiele obostrzeń wprowadzonych celem ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, a zachowanie protestujących należy określić jako skrajnie lekceważące – podkreślił policjant.

Zaznaczył również, że na tego typu postawę nie ma przyzwolenia. – Funkcjonariusze prewencyjnie zatrzymali 37 osób, które zostały przewiezione do jednostek na terenie garnizonu stołecznego, gdzie sporządzona zostanie dokumentacja niezbędna do skierowania wniosków o ukaranie do sądu – podkreślił dodając, że za czwartkowy protest do sądu skierowanych zostanie 129 wniosków o ukaranie.

Wcześniej rzecznik KSP informował o zatrzymaniu jednej z osób, która brała udział w proteście. Powodem zatrzymania było naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza.

Uczestnicy protestu domagali się spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim. Apelowali o odmrożenie gospodarki i skuteczną pomoc dla przedsiębiorców. W proteście uczestniczył m.in. kandydat na prezydenta Paweł Tanajno.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej