RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Warszawa: Policja prewencyjnie zatrzymała demonstrantów sprzed KPRM-u

Jak dowiedziała się PAP, w nocy z czwartku na piątek rozpoczęła się likwidacja „miasteczka” protestujących (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Jak dowiedziała się PAP, w nocy z czwartku na piątek rozpoczęła się likwidacja „miasteczka” protestujących (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Najnowsze

Popularne

Stołeczni policjanci zatrzymali prewencyjnie wszystkie osoby, które protestowały przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów – dowiedziała się Polska Agencja Prasowa. Informację potwierdził rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak.

„Nagrywaj!” – śpiewając hymn atakowali policjantów

Do ataków na policjantów doszło w Warszawie, w czasie antyrządowej demonstracji, którą zapowiedział podczas debaty prezydenckiej w TVP Paweł...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W czwartek protestujący przedsiębiorcy rozbili namioty i rozłożyli się na ławkach naprzeciwko budynku kancelarii premiera. Zapowiadali też, że będą w tym miejscu nocować.

Uczestnicy protestu domagali się spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim. Apelowali o odmrożenie gospodarki i skuteczną pomoc dla przedsiębiorców.

Jak dowiedziała się PAP, w nocy z czwartku na piątek rozpoczęła się likwidacja „miasteczka” protestujących. „W przypadku nocnego protestu mamy do czynienia z bezwzględnym łamaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa” – powiedział rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak.

„Naruszonych jest wiele obostrzeń wprowadzonych celem ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, a zachowanie protestujących należy określić jako skrajnie lekceważące” – podkreślił policjant.

Zaznaczył również, że na tego typu postawę nie ma przyzwolenia. „Stąd nasza reakcja. Wszystkie osoby zostaną zatrzymane prewencyjnie, a następnie przewiezione do jednostek na terenie garnizonu stołecznego, gdzie sporządzona zostanie dokumentacja niezbędna do skierowania wniosków o ukaranie do sądu” – dodał.

Wcześniej rzecznik KSP informował o zatrzymaniu jednej z osób, która brała udział w proteście. Powodem zatrzymania było naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej