RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Nagrywaj!” – śpiewając hymn atakowali policjantów

Zaatakowali policjantów, później chcieli nagrywać reakcję (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Zaatakowali policjantów, później chcieli nagrywać reakcję (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

Do ataków na policjantów doszło w Warszawie, w czasie antyrządowej demonstracji, którą zapowiedział podczas debaty prezydenckiej w TVP Paweł Tanajno. Tanajno, niezależny kandydat na prezydenta, wcześniej członek PO i współpracownik Ruchu Palikota, w swoich wystąpieniach wielokrotnie oskarżał rząd o niewystarczające wspieranie przedsiębiorców.

Podsumowanie debaty prezydenckiej w Telewizji Polskiej

Dziesięciu kandydatów na prezydenta uczestniczyło w telewizyjnej debacie przedwyborczej transmitowanej w Programie 1 Telewizji Polskiej, TVP Info i...

zobacz więcej

Chociaż rząd przeznaczył ponad 200 mld zł na tarczę antykryzysową zaś większość przedsiębiorców, którzy na początku epidemii chcieli zwalniać pracowników, zrezygnowała z tego zamiaru, Tanajno podczas debaty twierdził, że to właśnie władze RP są odpowiedzialne za ewentualne zwolnienia.

Nawołując do demonstrowania w Warszawie przeciw władzom Polski były działacz PO i Ruchu Palikota twierdził, że „absencja oznacza zgodę na dyktaturę Jarosława Kaczyńskiego”.

Demonstranci najpierw zablokowali swoimi samochodami ruch na rondzie Romana Dmowskiego w centrum stolicy, następnie zaś udali się pod Kancelarię Premiera w Alejach Ujazdowskich. Właśnie tam zarejestrowano nagranie, na którym widać, jak uczestnicy manifestacji atakują policjantów, zaś gdy funkcjonariusze reagują, głos zza kadru kilkukrotnie wykrzykuje polecenie „nagrywaj!”

Kandydat i jego zwolennicy przyjęli patriotyczną retorykę. Sam Tanajno twierdził, że demonstracja oznacza brak zgody „na upadlanie polskiego narodu”, a uczestnicy skandowali m.in. „To my, Polacy”. Wielu z nich nie zasłaniało ust i nosa.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej