RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Próbowała odwieść kobietę od aborcji. Zmaga się z hejtem i groźbami

Fundacja Pro-Prawo do Życia wydała oświadczenie, w którym podkreśliła, że groźby karalne, pomówienia skierowane wobec Zuzanny Wiewiórki zostaną przekazane organom ścigania (fot. Shutterstock/Kishivan)
Fundacja Pro-Prawo do Życia wydała oświadczenie, w którym podkreśliła, że groźby karalne, pomówienia skierowane wobec Zuzanny Wiewiórki zostaną przekazane organom ścigania (fot. Shutterstock/Kishivan)

Najnowsze

Popularne

„Zapłacz nad swoim marnym, nikomu niepotrzebnym i szkodliwym życiem”, „Fanatyczka z przepranym mózgiem” – tak piszą zwolenniczki aborcji o Zuzannie Wiewiórce, wolontariuszce fundacji Pro-Prawo do Życia, która próbowała odwieść jedną z młodych kobiet od zażycia pigułki poronnej. Fundacja wydała oświadczenie, w którym podkreśliła, że groźby karalne, pomówienia skierowane wobec wolontariuszki zostaną przekazane organom ścigania.

Groźby wobec działaczy „Pro–Prawo do Życia”. Sąd uznał ich hasła za „oparte na prawdzie”

„Na furgonetce były te same hasła, które Sąd uznał bezsprzecznie za oparte na prawdzie” – napisał na Twitterze prezes Instytutu Ordo Iuris mec....

zobacz więcej

Wolontariuszka fundacji Pro-Prawo do Życia Zuzanna Wiewiórka próbowała odwieść od zażycia pigułki poronnej kobietę, która ogłosiła swój zamiar na jednej z grup na Facebooku. Kiedy próby przekonania jej do utrzymania ciąży nie dały rezultatu (do kobiety pisały również zwolenniczki aborcji), działacze pro-life skontaktowali się z ojcem dziecka. Jak się okazało, ten nie miał pojęcia o sprawie – gdy się o niej dowiedział, sprzeciwił się zamiarom dziewczyny. Również jej rodzina „na szczęście stanęła na wysokości zadania, dzięki czemu dziecko aktualnie ma się dobrze” – czytamy na stronie fundacji.

Nie był to jednak jedyny skutek sprawy. W związku ze swoimi działaniami, Zuzanna Wiewiórka spotkała się z falą hejtu ze strony zwolenników aborcji.

„Lecz się, idiotko, jesteś szkodliwa społecznie, Mam nadzieję że będziesz za to siedzieć. Pluję na Ciebie k***wko”, „Ten, kto niszczy życie innemu człowiekowi jest godny najwyższej pogardy. Obrzydliwa osoba. Oby karma wróciła… Chyba już wraca”, „Poczytaj, czym jest moralność. A potem zapłacz nad swoim marnym, nikomu nie potrzebnym i szkodliwym życiem”, „Fanatyczka z przepranym mózgiem” – to tylko niektóre z komentarzy, jakie można przeczytać na profilu wolontariuszki.

Wśród nich zdarzają się także groźby. „Oj, poczekaj koleżaneczko, jak się twój adres pojawi w sieci i zaczną cię nachodzić życzliwi. Zaczniesz się przeglądać za ramię jak twoje zaszczute ofiary” – czytamy.

Zablokowali auto z napisem „Stop pedofilii” i grozili kierowcy. Nie dostali nawet mandatu [WIDEO]

W biały dzień na Ursynowie w Warszawie kilku mężczyzn w kilka samochodów zajechało drogę furgonetce fundacji „Pro–Prawo do Życia”. - Wyp...laj,...

zobacz więcej

Próbowano również włamać się na profil wolontariuszki na Facebooku. Jak czytamy na stronie fundacji, wyciągnięto także jej prywatne dane razem z adresem zamieszkania.

Fundacja Pro–Prawo do Życia stanęła w jej obronie. „Oświadczamy, że groźby karalne, pomówienia oraz mowa nienawiści skierowane wobec wolontariuszki Fundacji Zuzanny Wiewiórki zostały udokumentowane i zostaną przekazane organom ścigania w formie zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa” – czytamy na jej stronie.

„Te groźby to odpowiedź środowisk aborcyjnych na prowadzoną od kilku lat przez Fundację Pro-Prawo do życia ogólnopolską kampanię społeczną »Stop pigułce śmierci«, której celem jest informowanie Polaków na temat skutków działania aborcyjnych pigułek oraz niesienie pomocy kobietom namawianym do aborcji” – dodano w oświadczeniu.

Fala hejtu wobec Zuzanny Wiewiórki to nie pierwszy przykład wrogości, z jaką spotykają się działacze pro-life w ostatnich dniach. Pod koniec kwietnia, w biały dzień, na warszawskim Ursynowie kilku mężczyzn w kilka samochodów zajechało drogę furgonetce fundacji „Pro–Prawo do Życia”. – Wyp***dalaj, śmieciem jesteś, wj***ie ci – ubliżał kierowcy jeden z napastników i groził pobiciem. Na miejsce przyjechała policja. Film z nagraniem gróźb i obelg opublikowany został w sieci.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej