Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Oszuści wyłudzili 58 tys. zł od seniorki. Są poszukiwani

85-latka poprosiła o pomoc platformę Twoje Info (fot. Shutterstock/perfectlab)

Oszuści wyłudzili metodą „na wnuczka” 58 tys. złotych od 85-latki. Na numer interwencyjny Twoje Info zadzwoniła do nas zrozpaczona seniorka z prośbą o pomoc. Sprawę zgłosiła na policję, sprawcy są nadal poszukiwani.

Seniorka przechytrzyła oszustów. Zamiast do banku, poszła na policję

Seniorka była sprytniejsza od oszustów. Po otrzymaniu telefonu z informacją o zagrożonych oszczędnościach na koncie bankowym, zamiast do banku,...

zobacz więcej

– Potwierdzamy, że otrzymaliśmy takie zgłoszenie 17 marca br. od 85-letniej kobiety mieszkającej w Warszawie na Ursusie – przekazał portalowi tvp.info sierż. szt. Karol Cebula, oficer prasowy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa III.

Czytelniczka powiedziała nam, że zadzwoniła do niej zrozpaczona kobieta z informacją, że wnuczka potrąciła starszą osobę i grozi jej kara więzienia. Jedyną szansą na zwolnienie jej z odpowiedzialności karnej jest wpłata odpowiedniej kwoty pieniężnej. Oczywiście cała historia była kłamstwem. Po pieniądze miał przyjść mężczyzna.

– Według ustaleń był w wieku około 40 lat. Kręta budowa ciała, ciemna karnacja skóry, ubrany w ciemniejsze kolory. W tej sprawie są prowadzone cały czas czynności w celu ustalenia oszustów – przekazał oficer.

– Byłam oszołomiona płaczem tej kobiety i wnuczką. Jak również zdziwiona, bo moja wnuczka nie ma ani prawa jazdy, ani samochodu. Cały czas pytała płacząc, czy ja mogłabym pomóc. Tak mnie nabrała, że zgłupiałam. Może to był też złodziej mieszkający niedaleko mnie, bo wypytywała się czy u mnie w mieszkaniu ktoś jest, czy ja mam komórkę. Miała obawy, że się wyda – poinformowała seniorka.

źródło:
Zobacz więcej