RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szokujące słowa Brauna. Mówi o wieszaniu ministra na latarni

Poseł został upomniany przez marszałek Sejmu (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun zaapelował o wypuszczenie Polaków z kwarantanny. Powiedział, że może w takiej sytuacji „minister Szumowski nie zostanie powieszony na latarni przy placu Trzech Krzyży”.

Rekord ozdrowieńców – dobre dane o koronawirusie

W ostatnich godzinach potwierdzono 218 nowych zakażeń koronawirusem – poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia. Z powodu Covid-19 zmarło...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

„Wypuśćcie naród z kwarantanny, czas najwyższy. Jeśli o teraz uczynicie, być może wykręcicie się jakoś sianem, być może nie wszyscy staną przed Trybunałem Stanu, być może minister Szumowski nie zostanie powieszony na latarni przy placu Trzech Krzyży przez lud Warszawy” – mówił Braun w Sejmie. Te słowa wywołały reakcję marszałek Sejmu Elżbiety Witek, która kilkukrotnie przywoływała posła Konfederacji do porządku.

Braun zaczął wtedy tłumaczyć, że odwołuje się do wydarzeń historycznych z 1794 roku i 1831. – Przywołuję pana do porządku. Jesteśmy w roku 2020 – zaznaczyła Witek. Poseł Konfederacji odparł: „Być może historia jest obca pani marszałek, ale ja nią żyję. I przestrzegam” – dodał i zawnioskował o zwołanie konwentu seniorów.

źródło:
Zobacz więcej