RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Caritas Polska kupiła 12 łóżek szpitalnych za ponad 200 tys. zł

Wartość sprzętu i wyposażenia medycznego sfinansowanego dzięki kampanii przekroczyła już 4,6 mln zł (fot. Twitter/Caritas Polska)
Wartość sprzętu i wyposażenia medycznego sfinansowanego dzięki kampanii przekroczyła już 4,6 mln zł (fot. Twitter/Caritas Polska)

Dwanaście nowoczesnych łóżek szpitalnych kupionych przez Caritas Polska za ponad 200 tys. zł trafi w najbliższych dniach do szpitali w Przasnyszu, Mikołowie, Fromborku, Pruszkowie i Grójcu. Środki pochodzą z akcji #WdzięczniMedykom, której celem jest wsparcie służby zdrowia w walce z epidemią.

106-latka wyleczona z Covid-19. Pamięta hiszpankę

Uznawana za najstarszą wyleczoną z Covid-19 osobę w Hiszpanii 106-letnia Ana del Valle pokonała drugą w swoim długim życiu pandemię. Przed ponad...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– W ubiegłym tygodniu szpitale otrzymały pierwsze ze 100 respiratorów, kupionych przez Caritas w ramach kampanii. W środę 6 maja do kolejnych placówek zostaną przetransportowane łóżka szpitalne. W przygotowaniu są dostawy środków ochrony osobistej dla medyków. Wartość sprzętu i wyposażenia medycznego sfinansowanego dzięki kampanii przekroczyła już 4,6 mln zł – poinformował specjalista ds. komunikacji w Caritas Polska Maciej Dubicki.

Dodał, że kupione łóżka szpitalne to nowoczesne urządzenia z elektryczną regulacją położenia i awaryjnym zasilaniem. Wyposażone są także w materace przeciwodleżynowe.

– Kampania #WdzięczniMedykom ma na celu wsparcie służby zdrowia w walce z epidemią koronawirusa, ale na nasze działania patrzymy także w dalszej perspektywie. Zakupiony sprzęt zostanie w szpitalach także po ustaniu epidemii i będzie służył pacjentom – powiedział dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki.

Francuska „wojna” o maseczki. Trzeba się na nie zapisywać

We Francji wciąż brakuje maseczek medycznych na rynku. Po ogłoszeniu decyzji rządu o możliwości ich sprzedaż w sklepach, związki lekarzy oskarżyły...

zobacz więcej

–10 tys. kombinezonów ochronnych, 100 tys. maseczek chirurgicznych, 9 tys. masek KN95 oraz 2 tys. przyłbic o łącznej wartości blisko 1,2 mln zł, trafi nie tylko do szpitali, ale także do takich placówek jak hospicja i zakłady opiekuńczo-lecznicze, gdzie - podobnie jak w szpitalach - personel medyczny opiekuje się pacjentami. Wysyłka tych produktów rozpocznie się 7 maja – zapowiedział Dubicki.

Kampania #WdzięczniMedykom rozwija się dzięki wsparciu darczyńców instytucjonalnych oraz indywidualnych. Na zebraną w jej ramach kwotę składają się m.in. darowizny od Fundacji Carrefour, firm Concordia, Generali, Gaz-System, sieci Lidl, PWPW, Felicity Estates, a także wielu osób, które zdecydowały się wspomóc zakup sprzętu i wyposażenia dla polskich medyków. Do akcji wciąż można się przyłączyć, szczegóły na www.caritas.pl/medycy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej