RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Dworczyk o warunkach ponownego otwarcia restauracji

Rząd podejmując decyzje o odmrażaniu różnych branż będzie opierać się na wytycznych lekarzy i wirusologów(fot. PAP/Wojtek Jargiło)
Rząd podejmując decyzje o odmrażaniu różnych branż będzie opierać się na wytycznych lekarzy i wirusologów(fot. PAP/Wojtek Jargiło)

W kolejnym etapie odmrażania gospodarki możliwe jest. np. zezwolenie na funkcjonowanie restauracji na szczególnych warunkach i zasadach – powiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Zastrzegł jednak, że takie decyzje będą podejmowane bardzo ostrożnie.

Przedszkola i żłobki znowu otwarte. Nie wszędzie można jednak wysłać dzieci

6 maja do publicznych żłobków i przedszkoli zaczynają wracać dzieci. Ostateczną decyzję dotyczącą otwarcia placówek podejmują samorządy....

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Dworczyk pytany w Programie Trzecim Polskiego Radia o nieoficjalne informacje o otwarciu 18 maja restauracyjnych ogródków podkreślił, że zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego po dwóch tygodniach od wprowadzenia drugiego etapu otwarcia, jeśli wszystko „szło by dobrze”, jest możliwy kolejny etap odmrażania gospodarki.

– Wraz z nim, np. na szczególnych warunkach zezwolenie na funkcjonowanie restauracji – wskazał minister.

Zastrzegł jednak, że rząd będzie bardzo ostrożny w decyzjach. – Tak jak zawsze, będziemy opierać się na wytycznych lekarzy i wirusologów – dodał Dworczyk.

Szef KPRM zaznaczył, że rząd na bieżąco monitoruje sytuację epidemiologiczną w kraju. Przypomniał, że premier Morawiecki założył również możliwość odłożenia w czasie wprowadzania kolejnych etapów odmrażania gospodarki.

– To wszystko zależne jest od liczby zachorowań, sytuacji epidemicznej w kraju, monitorujemy tę sytuację – zaznaczył.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej