Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Wiedźmin upiekł sobie tort na urodziny

Aktor Henry Cavill skończył 37 lat (fot. Instagram/Henry Cavill)

Znany z ról Geralta z Rivii i Supermana aktor Henry Cavill konsekwentnie przestrzega izolacji społecznej. Jednym z zajęć, któremu poświęca czas podczas kwarantanny, jest gotowanie, bo co jakiś czas pokazuje w mediach społecznościowych potrawy, które sobie przyrządza. Nie inaczej postąpił we wtorek, kiedy obchodził 37. urodziny.

Zdobywca Oscara wyreżyseruje nowe „Gwiezdne wojny”

Taika Waititi – zdobywca Oscara za scenariusz do filmu „Jojo Rabbit” – będzie reżyserem i współautorem nowego filmu z sagi „Gwiezdne wojny”. ...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Zdjęcie przedstawiające tort zostało zatytułowane: „icing-olation”. Tę grę słów można rozumieć jako izolację na słodko. Chyba, że autor miał na myśli historyczną chińską „Księgę Przemian” („I Ching”), w której szuka się odpowiedzi na pytanie, co należy uczynić w danej sytuacji. Albo po prostu nawiązuje do „Ice-olation Challenge”, kursu tworzenia lukrowanych herbatników, prowadzonego w czasie izolacji społecznej przez słynną londyńską firmę piekarniczą.

Fani często mają kłopot z odczytanie intencji aktora. Jedni w komentarzach już szykują mu rolę w programie MasterChef, inni proponują, by wydał książkę kucharską, ale są i tacy, którzy martwią się, czy po zjedzeniu tych wszystkich potraw aktor zmieści się w kostiumie superbohatera.

Znalazły się też osoby, które nie skupiły się na Cavillu, ale na jego wypieku. I próbowały zgadnąć, co to za ciasto. Większość ocenia, że to Red Velvet Cake, amerykańskie ciasto, które podobno powstało w czasach Wielkiego Kryzysu, kiedy zamiast cukru używano soku z buraków. Jego późniejsza popularność ma związek w kinem, bo... ciasto to stanowiło niezwykle apetyczny deser w słynnym obrazie „Stalowe Magnolie”.

źródło:

Zobacz więcej