Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

„Z chmury danych deszcz pomysłów”. Premier o historycznej umowie z Microsoftem

Microsoft został partnerem strategicznym polskiej Chmury Krajowej. Utworzy w naszym kraju centrum danych i zainwestuje miliard dolarów. – To świadczy o tym, że Polski rynek cyfrowy jest atrakcyjny nawet w czasach, kiedy gospodarki na świecie przeżywają kryzys – ocenił premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, „niech z chmury danych spadnie deszcz pomysłów, pomagających rosnąć naszym gospodarkom, projektom i inicjatywom”.

Microsoft ulokuje u nas 1 mld dolarów. Największa inwestycja w historii

Technologiczny gigant Microsoft nawiązał strategiczne partnerstwo z polską spółką Operator Chmury Krajowej, powołaną przez PKO Bank Polski Polski...

zobacz więcej

Centrum danych, jakie powstanie w ramach strategicznej umowy partnerskiej Michrosoftu i Operatora Chmury Krajowej, będzie pierwszym takim rozwiązaniem w Europie Środkowo-Wschodniej.

Umowa przewiduje też wyszkolenie około 150 tys. pracowników, specjalistów IT, nauczycieli, studentów i obywateli. Chodzi o podnoszenie umiejętności cyfrowych.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że „inwestycja Microsoft w Polsce będzie ważna dla przedsiębiorstw, instytucji publicznych i systemu edukacji oraz umożliwi im cyfrową transformację i wdrożenie nowych standardów pracy”.

– Sam fakt, że łączę się z państwem w ten sposób, świadczy o tym, że nowoczesne technologie są jednym z najważniejszych kierunków rozwoju dla firm i administracji – powiedział w nagranym z tej okazji krótkim wideo.

Google Cloud strategicznym partnerem Operatora Chmury Krajowej

zobacz więcej

Jak wskazał, wielu naukowców twierdzi, że świat przestaje napędzać ropa, a zaczynają dane i technologie, a już dziś największą firmą na polskiej giełdzie jest producent gier wideo.

Jego zdaniem inwestycja Microsoftu dowodzi też temu, że polscy inżynierowie i programiści są cenieni od Redmond, przez Europę, po Warszawę. – Będą w stanie odgrywać kluczową rolę w światowej gospodarce, nie wyjeżdżając z kraju – zaznaczył.

– Niech z chmury danych spadnie deszcz pomysłów, pomagających rosnąć naszym gospodarkom, projektom i inicjatywom – zarówno w świecie cyfrowym, jak i realnym – podsumował Morawiecki.

źródło:
Zobacz więcej