RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Skąd się wziął koronawirus? Kolejny kraj żąda międzynarodowego śledztwa

Australia nie jest w stanie potwierdzić doniesień amerykańskiego wywiadu, który uważa, że koronawirus wydostał się z laboratorium w Wuhan (fot. TPG/Getty Images)
Australia nie jest w stanie potwierdzić doniesień amerykańskiego wywiadu, który uważa, że koronawirus wydostał się z laboratorium w Wuhan (fot. TPG/Getty Images)

Australijskie władze domagają się międzynarodowego śledztwa, które jednoznacznie potwierdziłoby źródło pochodzenia koronawirusa. Premier Australii Scott Morrison powiedział, że najprawdopodobniej pochodzi on z targu w Wuhan. Chińskie władze nie zgadzają się na rozpoczęcie dochodzenia w sprawie koronawirusa, a państwom zaangażowanym w takie inicjatywy grożą sankcjami.

Media: USA wszczynają dochodzenie w sprawie wybuchu epidemii koronawirusa

Stany Zjednoczone wszczynają śledztwo, które ma ustalić, czy nowy koronawirus wydostał się z chińskiego laboratorium wirusologicznego w Wuhan –...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Australia to po Stanach Zjednoczonych kolejny kraj, który domaga się międzynarodowego śledztwa w sprawie pochodzenia koronawirusa. Premier Morrison powtórzył, że zdaniem władz Australii koronawirus pochodzi z targu w Wuhan.

Australia nie jest w stanie potwierdzić doniesień amerykańskiego wywiadu, który uważa, że koronawirus wydostał się z laboratorium w Wuhan.

„The Sydney Morning Herald” publikuje artykuł poddający w wątpliwość amerykańskie dochodzenie w sprawie koronawirusa. Australijski wywiad uważa, że dokument oparty jest na spekulacjach i ogólnie dostępnych informacjach, a nie na materiale wywiadowczym.

Chiny zagroziły wcześniej Australii daleko idącymi konsekwencjami w przypadku rozpoczęcia śledztwa dotyczącego pochodzenia koronawirusa. Pekin uważa, że działania australijskich władz są nacechowane politycznym uprzedzeniem wobec Chin.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej