RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Mike Pompeo: Konstytucja 3 Maja symbolem dążenia Polaków do wolności

To pragnienie wolności doprowadziło do odrodzenia Polski – napisał Mike Pompeo (fot. Reuters/Leah Millis)
To pragnienie wolności doprowadziło do odrodzenia Polski – napisał Mike Pompeo (fot. Reuters/Leah Millis)

„Konstytucja 3 Maja pozostaje silnym symbolem dążenia Polaków do wolności oraz sprawiedliwości” - napisał w okolicznościowym oświadczeniu z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja sekretarz stanu USA Mike Pompeo.

Życzenia od światowych przywódców z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja

Wielu światowych przywódców, w tym prezydent USA Donald Trump, prezydent RFN Frank-Walter Steinmeier i prezydent Węgier János Áder, przekazali na...

zobacz więcej

„W imieniu narodu Stanów Zjednoczonych gratuluję Polakom w waszym Dniu Konstytucji” – głosi oświadczenie prasowe Pompeo zamieszczone na stronie internetowej Departamentu Stanu.

Szef amerykańskiej dyplomacji napisał w nim, że Konstytucja 3 Maja „pozostaje silnym symbolem dążenia Polaków do wolności oraz sprawiedliwości”.

„To pragnienie wolności doprowadziło Polskę do odrodzenia jako niepodległe państwo w 1918 roku. I to dążenie do wolności i sprawiedliwości pobudziło Polskę do odrzucenia komunizmu w 1989 roku” – dodał Pompeo.

Polityk stwierdził, że jest pewien, iż w czasie pandemii Polacy „jeszcze raz pokażą swoje najlepsze cechy i skutecznie przezwyciężą kryzys”. Wyraził też nadzieję, że amerykańsko-polska „przyjaźń i partnerska współpraca staną się w nadchodzących latach nawet jeszcze mocniejsze”.

źródło:

Zobacz więcej