RAPORT

Wojna na Ukrainie

Premier: Polska to 60 mln Polek i Polaków żyjących na całym świecie

Co roku 2 maja ze szczególną mocą podkreślamy, że Polska nie liczy sobie 38 mln obywateli; Polska to 60 mln Polek i Polaków żyjących na całym świecie – podkreślił premier Mateusz Morawiecki w przypadającym 2 maja Dniu Polonii i Polaków za Granicą.

Życzenia pary prezydenckiej dla Polonii: Polska o Was zawsze pamięta

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą złożyli w sobotę życzenie z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą. – Z najwyższym...

zobacz więcej

– W polskim kalendarzu są takie dni, których nawet pandemia koronawirusa nie jest w stanie nam odebrać. To dzień Polonii i Polaków za granicą – powiedział premier w nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych. Jak dodał, „co roku 2 maja ze szczególną mocą podkreślamy, że Polska nie liczy sobie 38 mln obywateli”. – Polska to 60 mln Polek i Polaków żyjących na całym świecie – zaznaczył.

Według Morawieckiego, to nie przypadek, że tego samego dnia obchodzimy także święto Flagi RP, bo, jak wskazał „te dwa kolory łączą nas ze sobą najściślej”. – W nich mieści się całe spektrum naszych historii, naszych emocji i naszych marzeń – zaznaczył.

– Drodzy rodacy, chcę wam podziękować za to, że jesteście, za to, że swoją pracą i swoim talentem tak godnie reprezentujecie Polskę na całym globie. I proszę pamiętajcie, gdziekolwiek jesteście: wasza ojczyzna Polska, wasz dom jest razem z Wami – zapewnił szef rządu.

Morawiecki we wpisie na Facebooku podziękował „wszystkim Rodakom mieszkającym poza Ojczyzną, na wszystkich kontynentach” za to, że „rozsławiają imię naszego kraju we wszystkich zakątkach Ziemi”. – Wszyscy – w Polsce i na świecie – wywieśmy dzisiaj nasze piękne, biało-czerwone, flagi narodowe – wezwał premier.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej