RAPORT

Atak na Jana Pawła II

Islamiści atakują w Egipcie. Zginęło wielu żołnierzy

Ładunek podłożono na trasie konwoju (fot. Reuters, zdj. ilustracyjne)
Ładunek podłożono na trasie konwoju (fot. Reuters, zdj. ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Co najmniej 10 żołnierzy egipskich poniosło śmierć a kilku innych zostało ciężko rannych, w eksplozji ładunku wybuchowego podłożonego na trasie przejazdu konwoju wojskowego na północy Synaju - poinformował rzecznik armii egipskiej. Nikt dotychczas nie przyznał się do zamachu.

Egipt: Eksplozja w centrum Kairu. Dziesiątki zabitych

Co najmniej 19 osób zginęło, a 30 zostało rannych na skutek eksplozji w centrum stolicy Egiptu, Kairze – poinformowało w nocy z niedzieli na...

zobacz więcej

Według rzecznika bomba eksplodowała niedaleko miejscowości Bir al-Abed, w północnej części półwyspu Synaj, gdzie armia prowadzi działania przeciwko ekstremistom powiązanym z tak zwanym Państwem Islamskim.

Rzecznik nie sprecyzował liczby zabitych, ale według anonimowych źródeł w armii zginęło 10 żołnierzy, w tym oficer, a 3 zostało rannych.

Atak nastąpił po zachodzie słońca, w obchodzonym obecnie przez muzułmanów świętym miesiącu Ramadan. Dotychczas nikt się do niego nie przyznał.

Egipt już od wielu lat prowadzi w północnej części Synaju działania przeciwko ekstremistom islamskim. Po obaleniu przez armię w 2013 r. prezydenta Mohammeda Mursiego, związanego z radykalnym Bractwem Muzułmańskim, walki nasiliły się.

Ekstremiści zabili już na Synaju setki policjantów i żołnierzy. Sporadycznie dokonują ataków w innych częściach kraju.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej