RAPORT

Wojna na Ukrainie

Premier przekazał dobre wieści pracownikom i uczniom transgranicznym

Mateusz Morawiecki podkreślił na Facebooku, że decyzję podjęto po głębokich analizach epidemiologicznych (fot. Krystian Maj/KPRM)
Mateusz Morawiecki podkreślił na Facebooku, że decyzję podjęto po głębokich analizach epidemiologicznych (fot. Krystian Maj/KPRM)

Osoby pracujące lub uczące się tuż za granicą – pracownicy, studenci i uczniowie transgraniczni, od dnia 4 maja będą mogli wrócić do pracy i nauki; nie będą musieli przechodzić obowiązkowej, 14-dniowej kwarantanny – poinformował w czwartek na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Kwarantanna w rejonach przygranicznych. Jest wyczekiwany projekt zmian

Mieszkańcy regionów przygranicznych mogą liczyć na bardzo przez nich wyczekiwaną zmianę przepisów. Ministerstwo Zdrowia opublikowało w czwartek...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Ministerstwo Zdrowia opublikowało w czwartek projekt rozporządzenia znoszącego od poniedziałku 14-dniową kwarantannę obowiązującą niektórych po przekroczeniu granicy.

Premier podkreślił na Facebooku, że decyzję podjęto po głębokich analizach epidemiologicznych we współpracy z rządami w Berlinie i Pradze oraz po konsultacjach z samorządami.

„Przyrost nowych zakażeń jest relatywnie niski i stabilny. Nie wygraliśmy z epidemią, ale mamy ją w coraz większym stopniu pod kontrolą. Możemy więc działać bardziej zdecydowanie, aby życie gospodarcze mogło znowu zacząć nabierać tempa” – napisał Morawiecki. Premier zastrzegł przy tym, że przedwczesne otwarcie granic to duże ryzyko. „Wyważenie interesu ekonomicznego pracowników transgranicznych i bezpieczeństwa waszych wspólnot samorządowych, to spacer po linie. W żadnym wypadku nie możemy stracić równowagi. Priorytetem jest bezpieczeństwo ludzi. Jeśli dopuścimy do reaktywacji wirusa na terenach przygranicznych zaprzepaścimy to co udało się dotychczas osiągnąć” – wskazał szef rządu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej