RAPORT

Pogarda

Sondaż: zdecydowane prowadzenie Dudy, Kidawa-Błońska z poparciem rzędu 3 proc.

Wybory zaplanowane są na 10 maja (fot. PAP/Leszek Szymański)
Wybory zaplanowane są na 10 maja (fot. PAP/Leszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

64 proc. ankietowanych zagłosowałoby w wyborach prezydenckich na Andrzeja Dudą – wynika z sondażu pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl. Kandydatka PO Małgorzata Kidawa-Błońska zajęła w badaniu dopiero piąte miejsce.

Polacy ocenili pracę rządzących. Najlepiej wypadł premier

49 proc. Polaków dobrze ocenia pracę premiera Mateusza Morawieckiego, negatywnie wypowiada się o niej 45 proc. – wynika z najnowszego sondażu...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W badaniu zaznaczono jednoznacznie, że głosowanie ma się odbyć w trybie korespondencyjnym.

Według sondażu prezydent Andrzej Duda może liczyć na 64 proc. głosów, co oznacza spadek o 1 punkt procentowy w porównaniu z poprzednim badaniem. Zyskuje za to Szymon Hołownia, który otrzymał poparcie rzędu 14 proc. (wzrost o 4 punkty proc.). Podium zamyka Władysław Kosiniak-Kamysz z wynkiem 8 proc. (wzrost o 2 punkty proc.).

Poza podium znaleźli się kolejno Krzysztof Bosak z poparciem 7 proc. (bez zmian), Robert Biedroń z 3 proc. poparcia (spadek o 2 punkty proc.), Małgorzata Kidawa-Błońska z wynikiem 3 proc. (spadek o 2 punkty procentowe) i Marek Jakubiak z poparciem 1 proc. (spadek o 1 punkt procentowy).

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, 21 proc. respondentów deklaruje, że zdecydowanie weźmie w nich udział, a 18 proc., że raczej tak. Na pytanie, czy w najbliższą niedzielę głosowaliby w wyborach, 39 proc. badanych odpowiedziało, że zdecydowanie nie, a 13 proc., że raczej nie. 9 proc. odpowiedziało, że trudno powiedzieć.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 24 do 27 kwietnia 2020 roku. Przeprowadzono je na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1081.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej