RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Przyrost ozdrowień szybszy niż zakażeń. Premier pokazuje porównanie

Mamy 370 osób, które wyzdrowiały; to pierwszy taki dzień, w którym możemy powiedzieć, że rzeczywiście jest przyrost osób, które szybciej zdrowieją – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Na konferencji prasowej z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim przedstawił kolejny etap otwierania gospodarki i luzowania obostrzeń. Porównał też sytuację epidemiczną w Polsce z innymi krajami Europy.

Rząd luzuje obostrzenia. Premier informuje, co to oznacza

Musimy dostosować nasz system łagodzenia obostrzeń do sytuacji związanej z epidemią. Otwieramy naszą gospodarkę – powiedział podczas konferencji...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Ministerstwo Zdrowia poinformowało rano o 197 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, łącznie jest ich 12 415. We wtorek wzrost wyniósł w sumie 316. W tym samym czasie, od wtorku, przybyło 370 osób, które pokonały Covid-19.

Dane te potwierdził na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

– Mamy liczbę osób, które wyzdrowiały – to jest liczba 370, a więc z wysokim prawdopodobieństwem można powiedzieć, że będzie mniej lub bardzo podobna liczba nowych osób, które zostaną zakażone koronawirusem w Polsce, które wejdą do tej liczby przypadków osób chorych versus te, które wyzdrowiały. To pierwszy taki dzień, w którym możemy powiedzieć, że rzeczywiście jest przyrost osób, które szybciej zdrowieją – podkreślił szef rządu.

Zwrócił uwagę, że w Hiszpanii, Włoszech, Francji, Belgii czy Holandii sytuacja jest trudniejsza.

Prawie 200 nowych zakażeń, 10 kolejnych ofiar

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o kolejnych 197 przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju. W ostatnich godzinach zmarło kolejnych 10...

zobacz więcej

– Tam liczba przypadków na milion mieszkańców jest kilka albo kilkanaście razy większa niż w Polsce. I to jest też pewnego rodzaju przestroga dla nas, żebyśmy nasz system luzowania obostrzeń dostosowali do przygotowania naszej służby zdrowia, ale także właśnie do tego, w jaki sposób udaje nam się zapanować nad koronawirusem – zaznaczył Morawiecki.

Przedstawiając kolejny etap „odmrażania gospodarki”, szef rządu podkreślił, że przyspieszono działania, by życie gospodarcze nabrało tempa. Wyraził przekonanie, że „pewną kontrolę nad koronawirusem udało się przejąć”.

Czytaj więcej: Rząd luzuje obostrzenia

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej