RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Szumowski: Dajemy rozwiązania finansowe, by ochronić osoby w DPS-ach i ZOL-ach

Na konferencji prasowej minister zdrowia poinformował o kolejnych działaniach (fot. Krystian Maj/KPRM)
Na konferencji prasowej minister zdrowia poinformował o kolejnych działaniach (fot. Krystian Maj/KPRM)

Dajemy rozwiązania finansowe, by ochronić osoby w DPS-ach i ZOL-ach; proponujemy model funkcjonowania polegający na tygodniu pracy i tygodniu odpoczynku w domu; przeznaczyliśmy na sam personel medyczny około 50 mln zł miesięcznie – poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Przyrost ozdrowień szybszy niż zakażeń. Premier pokazuje porównanie

Mamy 370 osób, które wyzdrowiały; to pierwszy taki dzień, w którym możemy powiedzieć, że rzeczywiście jest przyrost osób, które szybciej zdrowieją...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Na konferencji prasowej minister zdrowia poinformował o wprowadzaniu działań mające na celu zwiększenie liczby testów na obecność koronawirusa.

– Z Wojskami Obrony Terytorialnej chcemy testować personel w Domach Pomocy Społecznej, Zakładach Opiekuńczo-Leczniczych. Chcemy uruchomić i jesteśmy w trakcie drive-through, czyli testowania osób, które są w tej chwili w kwarantannie – mówił.

– Dajemy też różne rozwiązania legislacyjne i finansowe, żeby ochronić tych najsłabszych, czyli osoby w DPS-ach i ZOL-ach. Chcemy zaproponować model funkcjonowania, który by polegał na tygodniu pracy i tygodniu odpoczynku w domu. Na to przeznaczyliśmy, na sam personel medyczny, około 50 mln zł miesięcznie – poinformował Szumowski.

– Jeśli organy założycielskie wdrożą tego typu pracę, my będziemy przekazywali dodatki dla personelu za tę uciążliwość – dodał minister zdrowia

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej