RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Chcesz mnie nadal poślubić?” Pielęgniarz ponowił oświadczyny na kombinezonie

Narzeczeni podczas epidemii koronawirusa we Włoszech odnowili oświadczyny (fot. Shutterstock/Marco Mantovani/Getty Images)
Narzeczeni podczas epidemii koronawirusa we Włoszech odnowili oświadczyny (fot. Shutterstock/Marco Mantovani/Getty Images)

„Czy chcesz mnie nadal poślubić?” – takie słowa napisał na swoim kombinezonie medycznym włoski pielęgniarz do swojej koleżanki po fachu, która pracuje w innym niż on szpitalu. Zrobił zdjęcie napisu i wysłał je do narzeczonej. Ślub zakochani medycy z Lombardii już zaplanowali, ale przenieśli go na przyszły rok.

Państwo młodzi bez maseczek. Zmiany u naszych sąsiadów

Ministerstwo spraw wewnętrznych sprecyzowało przepisy dotyczące uroczystości ślubnych. Państwo młodzi będą mogli występować bez maseczek i nie...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Pielęgniarz, który używa kombinezonu w pracy na oddziale z chorymi na Covid-19 w szpitalu w Vimercate, napisał na nim: „Armida, czy chcesz mnie nadal poślubić? Kocham cię”. Narzeczona pracuje w szpitalu w Mediolanie, również jako pielęgniarka. Po tym, jak otrzymała zdjęcie z napisem, po raz drugi odpowiedziała „tak”.

„W rzeczywistości dotyczyło to potwierdzenia; poprosiłem ją już o rękę w listopadzie 2019 r., a ona odpowiedziała »tak«. Ślub był zaplanowany na 8 lipca w Neapolu, ale potem przyszła sytuacja wyjątkowa, związana z koronawirusem, która wszystko pozmieniała” – cytuje pielęgniarza włoska prasa.

„Zdecydowaliśmy o przesunięciu ceremonii o dokładnie rok – na lipiec 2021 r.” – dodaje Johnny Fasulo.

„Poczułem potrzebę ponowienia pytania” – wyznaje. „Tak mi poradził kolega, zachęcił mnie, żeby to zrobić” – zaznacza pielęgniarz.

Ślub księżniczki Beatrycze odbędzie się w „kameralnej atmosferze”

Ślub księżniczki Beatrycze z Eduardo Mapellim Mozzim odbędzie się 29 maja w kaplicy królewskiej w Pałacu św. Jakuba w Londynie, zaś przyjęcie...

zobacz więcej

Decyzja o przeniesieniu ślubu zapadła z „szacunku wobec całego bólu i cierpienia, którego byliśmy i nadal jesteśmy świadkami”.

„Teraz sytuacja powoli się polepsza, ale przez wiele dni zamknięty w domu nie mogłem przestać myśleć o tym, co przeżyłem na oddziale” – mówi mężczyzna. „Nasze prywatne potrzeby zeszły na drugi plan wobec tego wszystkiego ” i to jest właściwe” – zaznaczył narzeczony.

Narzeczeni poznali się podczas studiów siedem lat temu w Benevento w Kampanii. Razem postanowili przeprowadzić się na północ Włoch, żeby szukać pracy.

źródło:
Zobacz więcej