Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Sekretarz generalny PO: Kidawa-Błońska nie wystartuje w wyborach

„Ale pozostanie na liście wyborczej” (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Małgorzata Kidawa-Błońska nie wystartuje w wyborach, jeśli odbędą się 10 maja, ale pozostanie na liście wyborczej – zapowiedział w Polskim Radiu sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński.

Kandydatka PO nie weźmie udziału w wyborach, w których startuje

W wyborach korespondencyjnych 10 maja nie wezmę udziału – powiedziała kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska...

zobacz więcej

Polityk mówił, że Platforma liczy na to, że wybory będą przesunięte na inny termin. A jeśli na listach nie byłoby nazwiska Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, wówczas nie mogłaby startować w nowym terminie.

Poza tym PO zapowiada, że jeśli wybory w zapowiadanym trybie odbędą się 10 maja, to zaskarży je do Sądu Najwyższego. – Lepiej to robić z perspektywy osoby, która także na tej liście była – tłumaczył.

Wybory prezydenckie zapowiadane są na 10 maja. PiS chce, by było to powszechne głosowanie korespondencyjne. Ustawa w tej sprawie jest w Senacie, a marszałek izby zapowiada, że wykorzysta w pełni czas na rozpatrywanie przepisów, a ten mija 6 maja – cztery dni przed wyborami.

źródło:
Zobacz więcej