RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 29.04 – zgonów niemal tyle, co zakażeń

Na Mazowszu najniższy dobowy przyrost zakażeń od połowy marca (fot. Attila Husejnow/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Na Mazowszu najniższy dobowy przyrost zakażeń od połowy marca (fot. Attila Husejnow/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Na Mazowszu w ciągu doby potwierdzono najniższą od tygodni liczbę nowych zakażeń koronawiursem. Z danych wojewódzkiego sanepidu wynika, że Covid-19 wykryto u 15 osób. Odnotowano też 13 kolejnych zgonów związanych z chorobą. Łącznie w województwie poinformowano dotąd o 2391 przypadkach zakażenia, w tym 195 śmiertelnych. Najwięcej nowo odnotowanych infekcji przypada na Warszawę.

Tusk nie rozumie zmian ws. noszenia maseczek. Szumowski odpowiada

Decyzje dotyczące noszenia maseczek muszą być różne w zależności od stanu faktycznego i liczby zachorowań – powiedział minister zdrowia Łukasz...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Wśród zmarłych ostatniej doby, ośmioro pacjentów było leczonych w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. Byli to mężczyźni w wieku 53, 80 i 83 lat, a także kobiety w wieku: 83, 87, 89, 91 i 92 lat. W Szpitalu Bródnowskim w Warszawie zmarł 89-latek. W Kozienicach odnotowano śmierć dwóch hospitalizowanych tam pacjentek w wieku 81 i 83 lat. W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym potwierdzono zgon 71-letniej kobiety i 75-letniego mężczyzny. Z danych mazowieckiego sanepidu wynika, że większość tych osób miała choroby współistniejące.

Wojewódzka Stacja Satnitarno-epidemiologiczna podała też, że w ciągu ostatniej doby liczba przypadków zakażenia koronawirusem wyniosła 15. To najniższy od wielu dni przyrost zakażeń. Ostatnim razem dobowy wzrost liczby zakażonych przekroczył był mniejszy 16 marca.

Najwięcej nowych przypadków we wtorek wykazała stacja sanitarno-epidemiologiczna w Warszawie – 6. Pozostałe zachorowania na Covid-19 z minionej doby raportowania wykazano w powiatach: piaseczyński (1), przasnyski (1), radomski (1), sochaczewski (3), węgrowski (1) i wołomiński (2).

Łącznie w województwie mazowieckim poinformowano dotąd o 2391 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem.

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sumie o 316 nowych infekcjach w kraju. Potwierdzono także 34 kolejne zgony. Jak dotąd w Polsce liczba zakażonych wynosi 12 218, zmarło 596 osób.

Według wyliczeń mazowieckiego sanepidu w szpitalach pod obserwacją celem wykluczenia Covid-19 są 684 osoby. Nadzorem epidemiologicznym objęto 3514, a kwarantanną 7240 osób w województwie.

We wtorek aż o 52 wzrosła liczba ozdrowieńców. Oznacza to, że w całym regionie już 637 osób pokonało Covid-19.

źródło:
Zobacz więcej