RAPORT

Pogarda

Stoją za rosyjską propagandą. Teraz atakują ministra zdrowia

Minister zdrowia Łukasz Szumowski (fot. PAP/Marcin Obara)
Minister zdrowia Łukasz Szumowski (fot. PAP/Marcin Obara)

Najnowsze

Popularne

Rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych Stanisław Żaryn poinformował, że w ostatnich dniach odnotowano wzmożenie ataków informacyjnych na ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Jak dodał, ich celem jest m.in. sianie paniki ws. koronawirusa.

Kidawa-Błońska rezygnuje z wyborów. „To decyzja Tuska. Steruje jak pacynkami”

– Cały obecny zarząd PO, to polityczne pacynki w rękach Tuska. To on nimi steruje i podejmuje ostateczne decyzje. Tak też było w przypadku decyzji...

zobacz więcej

Epidemia koronawirusa zdominowała życie większości społeczeństw. – Obserwujemy, że okres epidemii jest czasem wzmożonych działań propagandowych – informował ostatnio w rozmowie z portalem tvp.info Stanisław Żaryn.

Teraz przekazał, że ośrodki znane z promowania rosyjskiej propagandy szczególnie często uderzają w ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Wyjaśnił, że celem zewnętrznych działań propagandowych jest m.in. podważanie wiarygodności szefa resortu zdrowia, sianie paniki w sprawie COVID-19, wywołanie chaosu informacyjnego i budowanie tła informacyjnego dla kolejnych manipulacji.

– Ataki te mają również podsycać spory polityczne w Polsce – alarmuje Stanisław Żaryn. Rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych wskazuje, że kampania przeciwko ministrowi Szumowskiemu ma charakter „wieloelementowych działań informacyjnych”.

Stwierdza, że w czasie epidemii COVID19 rośnie liczba fałszywych informacji jakoby choroba wywołana przez koronawirusa była mistyfikacją. W mediach społecznościowych powstają grupy wskazujące, że ich członkowie „nie wierzą w koronawirusa” i podważające fakty dotyczące epidemii.

Tusk nie rozumie zmian ws. noszenia maseczek. Szumowski odpowiada

Decyzje dotyczące noszenia maseczek muszą być różne w zależności od stanu faktycznego i liczby zachorowań – powiedział minister zdrowia Łukasz...

zobacz więcej

Jak mówił ostatnio Żaryn, obecnie emocje społeczne są wyższe, więc łatwiej jest nimi manipulować. – To sprzyja Rosji, bo gdy inne tematy schodzą na dalszy plan, Kreml stara się to wykorzystać – wyjaśniał.

Na pytanie portalu tvp.info, jak państwo polskie walczy z dezinformacją, rzecznik tłumaczył, że służby specjalne na bieżąco monitorują tego typu aktywność i raportują do najważniejszych osób w państwie.

– W Europie powszechną praktyką walki z tymi działaniami Rosji jest nagłaśnianie tych manipulacji, prostowanie ich i zwracanie uwagi czytelników na to, co się dzieje. Polska pokazuje więc te mechanizmy, tłumaczy, jak one działają i to będziemy starali się dalej robić – zaznaczał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej