RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Napad na kierowcę auta „Stop pedofilii”: działacz Lewicy chwali się udziałem

Agresorzy grozili kierowcy antypedofilskiej ciężarówki (fot. tt/PrawaStrona)
Agresorzy grozili kierowcy antypedofilskiej ciężarówki (fot. tt/PrawaStrona)

Działacz Lewicy Mateusz Goździkowski zamieścił na swoim profilu utrzymaną w pochwalnym tonie relację z napadu na aktywistę biorącego udział w akcji „Stop Pedofilii”. Z wpisu Kai Godek wynika, że prawdopodobnie Goździkowski, który wcześniej nękał proboszcza jednej z płockich parafii, gdzie sprofanował także Grób Pański, sam brał udział w napaści.

„Doznajemy zbędnych cierpień”. Pedofile po raz szósty na praskiej paradzie gejów

Szósty raz, według informacji podanych przez samych zainteresowanych, „Czechosłowacka Społeczność Pedofilna” wzięła udział w Prague Pride, praskim...

zobacz więcej

Do napaści na kierowcę antypedofilskiej ciężarówki z udziałem kilku agresorów doszło 25 kwietnia na warszawskim Ursynowie. Napadnięty kierowca udostępnił nagranie, na którym jeden z bandytów w wulgarny sposób wielokrotnie grozi napadniętemu, który mimo to zachowuje się nie tylko spokojnie, ale wręcz kulturalnie.

Jednak niektóre media opublikowały relację ze zdarzenia określając działanie przeciwników akcji „Stop pedofilii” mianem „zatrzymania obywatelskiego”. Zatrzymanie obywatelskie to określenie sytuacji w której obywatel zatrzymuje na gorącym uczynku lub pościgu bezpośrednim sprawcę przestępstwa, a takiego kierowca ciężarówki nie popełnił.

Mianem „zatrzymania obywatelskiego” określił napaść na przeciwnika pedofilów działacz Lewicy Mateusz Goździkowski.Goździkowski opublikował także wpis, z którego wynika, że wcześniej złożył zawiadomienie o podejrzenie popełnienia przestępstwa. Napisał w nim o „przedstawiających nieprawdę napisach” na samochodzie, mimo że już w 2019 r. gdański Sąd Okręgowy – rozpatrując pozew działaczy LGBT – uznał, że nie są to informacje nieprawdziwe. Sąd orzekł wówczas, że nie można „zakazać rozpowszechniania takich informacji”.Jak podają internauci, Mateusz Goździkowski jest pracownikiem Departamentu Bezpieczeństwa w Alior Banku.

Do tych informacji w mediach społecznościowych odniósł się także bank i poinformował, że obecnie trwa sprawdzanie, czy „zachowanie, o którym mowa dotyczy pracownika Alior Bank”.

Działaczka pro-life Kaja Godek przypomniała, że Goździkowski jest odpowiedzialny za inne akty nienawiści, m.in. za nękanie proboszcza jednej z płockich parafii i sprofanowanie Grobu Pańskiego w tamtejszym kościele.Pedofile nieraz atakowali osoby, które próbowały bronić dzieci przed agresją. W 2019 r. dzięki ojcu 12-letniej dziewczynki doszło do zatrzymania mężczyzny, który umówił się na seks z jego córką. Wkrótce potem ojcu niedoszłej ofiary zaczęto grozić śmiercią. Pojawiły się także oferty, których autorzy chcieli zapłacić potencjalnemu sprawcy za gwałt na 12-latce. W wielu relacjach lewicowych mediów kierowcę ciężarówki oskarżono o homofobię, chociaż na samochodzie nie było żadnych treści związanych z homoseksualistami, jedynie napisy informujące o seksualizacji kilkuletnich dzieci.

źródło:
Zobacz więcej