RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Warszawa: Można wnioskować o dotacje na urządzenia gromadzące wodę

Wniosek mogą złożyć zarówno mieszkańcy jak i spółdzielnie, czy wspólnoty mieszkaniowe (fot. Omar Marques/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Do końca maja można składać wnioski o dofinansowanie do instalacji urządzeń gromadzących wodę opadową i roztopową – przypomniał urząd warszawskiej dzielnicy Ochota. Takie wniosek mogą złożyć zarówno mieszkańcy jak i spółdzielnie czy wspólnoty mieszkaniowe.

Wody Polskie planują ponad 600 inwestycji przeciwsuszowych

W ciągu trzech lat Wody Polskie przeprowadzą 645 inwestycji przeciwsuszowych na terenach wiejskich, wartych prawie 160 mln zł – poinformował prezes...

zobacz więcej

Warszawiacy, jak również spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe – po złożeniu wniosku – mogą otrzymać finansowe wsparcie na urządzenia retencyjno-rozsączające zakopywane w grunt. Do takich należą m.in. skrzynki rozsączające, studnie chłonne oraz szczelne zbiorniki do gromadzenia wód opadowych montowane na sieci kanalizacyjnej lub w formie oczek wodnych.

Wszystkie dokumenty do wypełnienia i wskazówki dotyczące zakładania urządzeń małej retencji dostępne są na platformie Warszawa 19115 oraz na stronie www.zielona.um.warszawa.pl.

Wniosek można złożyć zdalnie - wysłać go pocztą na adres Urząd m.st. Warszawy. ul. Kredytowa 3, 00-056 Warszawa lub przesłać skan dokumentacji mailowo: Sekretariat.BOS@um.warszawa.pl.

źródło:

Zobacz więcej