RAPORT

Pogarda

Tusk nie rozumie zmian ws. noszenia maseczek. Szumowski odpowiada

Najnowsze

Popularne

Decyzje dotyczące noszenia maseczek muszą być różne w zależności od stanu faktycznego i liczby zachorowań – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski w rozmowie z portalem tvp.info. Odniósł się tym samym do słów Donalda Tuska, który nie rozumie, czemu dwa miesiące temu zasłanianie nosa i ust nie było obligatoryjne.

Kandydatka PO nie weźmie udziału w wyborach, w których startuje

W wyborach korespondencyjnych 10 maja nie wezmę udziału – powiedziała kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W opublikowanym we wtorek nagraniu były premier zachęcał do bojkotowania zaplanowanych na 10 maja wyborów prezydenckich. Oznajmił też, że nie ufa rządzącym, w tym ministrowi zdrowia.

– Nie ma dzisiaj niestety żadnego powodu, abyśmy mogli zaufać tak w 100 proc. rządzącym, kiedy mówią, że coś jest bezpieczne, a coś jest niebezpieczne – powiedział były lider PO.

– Nie wystarczy mi też zapewnienie ministra Szumowskiego. Przecież niedawno słyszeliśmy, że noszenie maseczek jest bez sensu, a później wprowadził obowiązkowe ich noszenie – dodał.

Minister zdrowia w rozmowie z portalem tvp.info odniósł się do słów Tuska. Jak podkreślił, podtrzymuje swoje decyzje.

– Wszystko się zgadza. Kiedy liczba zakażonych koronawirusem była niższa, odradzałem noszenie maseczek – powiedział. – Teraz, kiedy zachorowań jest znacznie więcej, noszenie maseczek jest niezbędne – dodał minister zdrowia.

– Należy rozróżnić sytuacje, kiedy na 38 mln Polaków chorych jest setka, a kiedy liczba chorych jest o wiele wyższa – podkreślił Szumowski.

Inaczej niż Donald Tusk ocenia decyzję min. Szumowskiego odnośnie maseczek Małgorzata Kidawa-Błońska. – Jeżeli chcemy uporać się z pandemią i chcemy jak najszybciej wrócić do normalnego życia, to powinniśmy stosować wszystkie zasady. Zachować odstęp, nosić maseczki. Wprowadził pan minister to obostrzenie i Polacy się do tego stosują i szanuję Polaków za to – mówiła Koalicji Obywatelskiej na prezydenta.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej