Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

„Obstrukcja w Senacie. Może być mało czasu”

Jeśli dalej będzie taka obstrukcja w Senacie, może być mało czasu by tę ustawę przegłosować. Ale mam nadzieję, że większość senatorów jest odpowiedzialna – powiedział w programie „#Jedziemy” w TVP Info poseł PiS Marek Suski.

UODO: Jest podstawa prawna do udostępniania danych Poczcie Polskiej

- Istnieje podstawa prawna do udostępniania spisu wyborców operatorowi pocztowemu, o ile wniosek o udostępnienie danych spełnia wymagania określone...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Jak mówił Suski, termin wyborów prezydenckich 10 maja „jest prawie pewny”. Wskazując na celowe opóźnienie procedowania tej ustawy w izbie wyższej parlamentu, polityk ocenił, że ma nadzieję, że w Senacie „jest większość ludzi odpowiedzialna”.

– Aby wybory odbyły się w terminie konstytucyjnym i w bezpieczny sposób, bo korespondencyjne są najbardziej bezpieczne – dodał.

Mówił też, że „swego czasu Platforma Obywatelska sama proponowała wprowadzenie szeroko dostępnych wyborów korespondencyjnych. Wtedy to nie było niedemokratyczne. To podejście: nie ma demokracji, kiedy oni nie rządzą.

Na koniec wskazał, że ataki przedstawicieli opozycji i niektórych mediów na Pocztę Polską i mówienie o możliwych fałszerstwach wyborczych w tym kontekście „to zwykła, nieładna ściema”.

źródło:
Zobacz więcej