RAPORT

Pogarda

Afera Grodzkiego. Część zdarzeń się nie przedawniła, 88 świadków przesłuchanych

Grodzki odpiera zarzuty (fot. Shutterstock/Atstock Productions)
Grodzki odpiera zarzuty (fot. Shutterstock/Atstock Productions)

Najnowsze

Popularne

88 osób zostało już przesłuchanych przez CBA w śledztwie dotyczącym korupcji w szpitalu w Szczecinie-Zdunowie. Oskarżenia dotyczą osoby marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Chodzi o 12 zdarzeń. Kilka z nich się nie przedawniło.

„Nie odpuścił matce nawet, jak ojciec umierał”. Kolejny świadek w sprawie Grodzkiego

Za pierwszym razem było to 700 zł w szpitalu, za drugim – 300 zł w prywatnym gabinecie – opowiada pan Przemysław, który twierdzi, że jego rodzina...

zobacz więcej

Prokuratura Regionalna w Szczecinie prowadzi śledztwo ws. nazwanej przez media „aferą kopertową”, do której miało dochodzić w szpitalu Szczecin-Zdunowo, kiedy dyrektorem placówki był obecny marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

W sprawie pojawiają się kolejni świadkowie, którzy przedstawiając często dramatyczne relacje twierdzą, że przyjmował on od pacjentów pieniądze w zamian za przeprowadzenie zabiegów.

Marszałek Grodzki konsekwentnie zaprzecza, by przyjmował łapówki od pacjentów.

Według informacji portalu tvp.info, CBA przesłuchało już w sprawie 88 osób. Chodzi o 12 przypadków, cztery z nich – ustaliliśmy – nie przedawniły się.

Śledztwo w sprawie korupcji w szpitalu w Szczecinie-Zdunowie zostało wszczęte przez Centralne Biuro Antykorupcyjne po tym, jak prof. Agnieszka Popiela ogłosiła na Facebooku, że musiała zapłacić 500 dolarów za operację swojej mamy. Od początku grudnia nadzoruje je Prokuratura Regionalna w Szczecinie.

Wszystkie osoby, które dały się uwikłać w proceder wręczania korzyści majątkowych, mają możliwość skorzystania z klauzuli niekaralności wynikającej z art. 229 Kodeksu karnego.

Warunkiem uniknięcia odpowiedzialności karnej, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte przez osobę pełniącą funkcję publiczną, jest dobrowolne zawiadomienie organów ścigania.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej