RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szefowa gangu pseudokibiców Cracovii nadal na Słowacji. Nie została wydana Polsce

Magdalena K. była ścigana w związku z podejrzeniem kierowania zorganizowaną grupą przestępczą (fot. policja.pl)
Magdalena K. była ścigana w związku z podejrzeniem kierowania zorganizowaną grupą przestępczą (fot. policja.pl)

Magdalena K., od dwóch miesięcy przebywa w słowackim areszcie i do tej pory nie została wydana Polsce. Jest podejrzana o kierowanie grupą przestępczą złożoną z kiboli Cracovii. Tamtejsza prokuratura ma wątpliwości co do praworządności w naszym kraju.

„Alarm!”: Brutalne morderstwo w Toruniu. Podżegała kobieta?

Tatiana W. została brutalnie zamordowana w grudniu 2017 r. w Toruniu. Oprawcami byli lokator, któremu kobieta wynajmowała pokój, oraz jego kolega....

zobacz więcej

Obrońcy Magdaleny K. starają się udowodnić, że w swoim kraju ich klientka nie ma pewności co sprawiedliwego procesu i wyroku – informuje „Gazeta Wyborcza”. W tym celu do słowackiej prokuratury miały trafić m.in. raporty stowarzyszenia Iustitia na temat represji stosowanych wobec sędziów i prokuratorów w Polsce.

Słowacka strona zwróciła się do Prokuratury Krajowej w celu weryfikacji linii obrony Magdaleny K. Jak podaje dziennik, odpowiedź została już wystosowana, ale jej treść nie jest znana.

Magdalena K. była ścigana w związku z podejrzeniem kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Członkowie tej grupy są podejrzani o dokonywanie poważnych przestępstw, m.in. międzynarodowy obrót środkami odurzającymi i psychotropowymi oraz przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

Kobieta została zatrzymana pod koniec lutego tego roku w słowackiej miejscowości Zvolen. Wcześniej była poszukiwana przez Interpol i wydano za nią Europejski Nakaz Aresztowania. Magdalena K. to partnerka aresztowanego pod koniec 2017 roku lidera pseudokibiców Cracovii Mariusza Z., ps. Zielony.

Przepisy określające europejski nakaz aresztowania mówią, że w ciągu 60 dni państwo, na terenie którego doszło do zatrzymania, ma obowiązek wydać decyzję w sprawie ekstradycji osoby poszukiwanej. W przypadku Magdaleny K. termin ten niedługo się skończy.

Zorganizowana grupa przestępcza działała w latach 2015-2018 na terenie Krakowa i innych miejscowości województwa małopolskiego, śląskiego, pomorskiego. Jej członkowie zajmowali się popełnianiem przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, mieniu, bezpieczeństwu publicznemu oraz wprowadzaniu do obrotu oraz obrotem substancjami psychotropowymi i środkami odurzającymi.

źródło:
Zobacz więcej