RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Ten wirus by ich zdziesiątkował”. Dominikanki opiekują się niepełnosprawnymi chłopcami

Siostry dominikanki opiekują się 56 niepełnosprawnymi chłopcami w Domu Opieki Społecznej w Broniszewicach w woj. wielkopolskim. Po wybuchu epidemii zdecydowały się na izolację, aby chronić podopiecznych. O swojej codzienności w DPS opowiedziały w programie „Kobiecym okiem” w TVP Info.

Koronawirus w DPS, nie było chętnych do pomocy. Na ratunek ruszyły siostry dominikanki

25 podopiecznych i czterech pracowników jednego z dwóch oddziałów Domu Pomocy Społecznej w Bochni zaraziło się koronawirusem. COVID-19 pojawił się...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Dom Chłopaków w Broniszewicach został otwarty w 2018 r. Siostry dominikanki opiekują się w nim 56 chłopcami z niepełnosprawnością. W poważnym stanie jest 11 podopiecznych. Budowa DPS-u była możliwa dzięki wsparciu darczyńców.

– Nie zniosłybyśmy bólu, gdyby chłopcy zostali zarażeni. Zostaliby zdziesiątkowani przez tego wirusa. Tak nas przestrzegali lekarze, znając stan ich zdrowia – powiedziała jedna z sióstr, wyjaśniając powodu podjęcia decyzji o izolacji.

Jak tłumaczyła, lekarze poprosili je, aby – jeśli to możliwe – zamknęły się w placówce i nie wpuszczały nikogo z zewnątrz.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej