RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Ukradł pieniądze na posiłki dla medyków. Sąd orzekł, że nie będzie aresztu

Mężczyźnie grozi od roku do 10 lat więzienia (fot. PAP/Artur Reszko)
Mężczyźnie grozi od roku do 10 lat więzienia (fot. PAP/Artur Reszko)

Sąd nie zdecydował o tymczasowym areszcie dla mężczyzny podejrzanego o kradzież z włamaniem do szczecińskiej restauracji – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Mężczyzna został zatrzymany za kradzież pieniędzy, które przeznaczone były na zakup produktów do przygotowania posiłków dla ratowników medycznych.

Przyjmowała gości na kwarantannie. Teraz sporo zapłaci

15 tys. zł kary nałożył sanepid na 23-letnią sądeczankę, która będąc na kwarantannie przyjmowała gości. Policja wszczęła postępowanie, w celu...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Sąd nie przychylił się do wniosku prokuratora o tymczasowy areszt dla mężczyzny podejrzanego m.in. o kradzież z włamaniem do restauracji „Karczma Polska pod Kogutem” – poinformowała PAP w sobotę p.o. rzeczniczki prasowej Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Ewa Obarek. Zaznaczyła, że prokurator zamierza odwołać się od tej decyzji.

Do włamania doszło nad ranem 7 kwietnia. Z sejfu restauracji w centrum Szczecina skradziona została gotówka, która – jak informowali restauratorzy – była przeznaczona na zakupy potrzebne do przygotowania obiadów dla ratowników medycznych w ramach akcji #gastropomaga.

Policjanci zatrzymali mężczyznę w czwartek. W piątek 27-latek usłyszał zarzuty popełnienia dwóch kradzieży z włamaniem na terenie Szczecina. Mężczyźnie grozi od roku do 10 lat więzienia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej