RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Kompromitacja Wrzosek. Prokurator wystąpiła w TVN24 na tle… sztucznej tapety z książkami

Prokurator Wrzosek była gościem TVN24 (FOT. TVN24)
Prokurator Wrzosek była gościem TVN24 (FOT. TVN24)

Najnowsze

Popularne

„Ma się jedną twarz, jedno nazwisko i jedną pieczątkę. Nie warto tego zatracać” – mówiła w TVN24 prokurator Ewa Wrzosek. Uwagę widzów oprócz deklaracji Wrzosek zwróciła masa książek, jakie widać było w tle. Okazuje się, że nie jest to jej kolekcja, tylko sztuczna tapeta, którą można pobrać z Internetu.

Prokurator Wrzosek złożyła „ukłon w stronę posłów opozycyjnych” [WIDEO]

To jest już ukłon w stronę naszych parlamentarzystów opozycyjnych i jak mniemam już za dwa lata niekoniecznie w opozycji – mówiła pod koniec 2017...

zobacz więcej

Nową gwiazdą polityków opozycji jest prokurator Ewa Wrzosek z Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów, która wszczęła śledztwo w sprawie organizacji wyborów 10 maja. Zrobiła to w oparciu o otrzymanego e-maila z linkiem do publikacji serwisu polityczek.pl, który dotyczył rzecznika Prawa i Sprawiedliwości, który nie odpowiada za organizację wyborów.

Portal wPolityce.pl dotarł do treści jej postanowienia. „Dokument szokuje swoją formą. To zaledwie świstek papieru mieszczący się na ok. jednej stronie maszynopisu. Poraża też „uzasadnienie”, które w tak ważnej sprawie, liczy tylko jedno zdanie.” – ustalili dziennikarze.

W piątek Wrzosek wystąpiła w „Faktach po Faktach” TVN24 i opisywała, czego dokładnie dotyczyło zawiadomienie i dlaczego zdecydowała się wszcząć śledztwo. - Zawiadomienie skierowała osoba prywatna. Nie tyle chodziło w nim o podjęcie decyzji o przeprowadzeniu wyborów prezydenckich, ile o obawy zawiadamiającego, że podejmowane w tym zakresie czynności, zmierzające do przeprowadzenia tych wyborów, stanowią realne zagrożenie dla jego życia i zdrowia z uwagi na ogłoszony na terytorium kraju stan epidemii - powiedziała.

(fot. TVN24)
(fot. TVN24)

Jak poinformował nas jeden z czytelników, Wrzosek wystąpiła na tle fikcyjnej biblioteczki, fototapety, którą można pobrać w Internecie. Rzeczywiście, sprawdziliśmy, że „książki” przed którymi siedzi prokurator Wrzosek, to te same pozycje, jakie widać na zdjęciu, którego pobranie oferuje serwis tapeciarnia.pl.

(fot. mat. pras.)
(fot. mat. pras.)

Fototapeta, na której prawdopodobnie widać książki z Austriackiej Biblioteki Narodowej robi furorę w Internecie. Pojawiła się nawet animacja, w której prokurator Wrzosek pojawia się i znika:

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej