RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Progress 75 przycumował do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej [WIDEO]

Rosyjski bezzałogowy transportowy statek kosmiczny Progress 75 zadokował do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (International Space Station). Podróż rozpoczął w Kazachstanie i pokonał trasę 418 km, lecąc nad północno-zachodnimi Chinami, i południową częścią mongolskiej granicy. NASA udostępniła wideo, ukazujące fragmenty lotu statku.

Sojuz MS-14 przycumował do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Rosyjski transportowy statek kosmiczny MS-14 z robotem humanoidalnym Fiodorem na pokładzie podczas drugiej próby przycumował do Międzynarodowej...

zobacz więcej

Na nagraniu widać też naukowców – kontrolujących lot i dokowanie Progress 75 – w Centrum Lotów Kosmicznych imienia Lyndona B. Johnsona w Houston.

Statek kosmiczny przycumował do modułu serwisowego „Zwiezda” rosyjskiej części ISS w sobotę o godz. 7:12 czasu polskiego. Pozostanie zacumowany do stacji na ponad siedem miesięcy. W grudniu ma zostać sprowadzony z orbity do atmosfery ziemskiej.

Jak podaje amerykańska agencja kosmiczna NASA, praca na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej obywała się nieustannie przez ponad 20 lat, co pozwoliło na poszerzanie wiedzy naukowej, wprowadzanie nowych technologii oraz prowadzenie przełomowych badań niemożliwych do wykonania na Ziemi.

W ramach międzynarodowego przedsięwzięcia, do laboratorium mikrograwitacji przyleciało 239 osób z 19 krajów. Odbyło się tam ponad 2800 badań naukowych przeprowadzonych zdalnie przez naukowców w 108 krajach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej