RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jest nadzieja na deszcz. Prognoza pogody na weekend

Weekend będzie ciepły, wszyscy liczą na deszcz (fot. PAP/EPA)
Weekend będzie ciepły, wszyscy liczą na deszcz (fot. PAP/EPA)

Najbliższy weekend będzie ciepły i pogodny, miejscami można jednak spodziewać się opadów deszczu i burz. Na najwyższe temperatury można liczyć w piątek, w wielu miejscach kraju temperatura osiągnie 20 stopni Celsjusza.

Narodziny na wysokości. To jeden z najrzadszych gatunków w Polsce

Dwa sokoły wędrowne wykluły się w sztucznym gnieździe w Dolinie Baryczy na Dolnym Śląsku. To efekt akcji odbudowy populacji tego gatunku, którą...

zobacz więcej

W piątek w Polsce pochmurno, można też liczyć na deszcz. Po południu lokalnie w centrum i na wschodzie możliwe burze. Bez opadów jedynie na południu kraju.

Od 15 st. na północy i na obszarach podgórskich Karpat, około 19 st. w centrum do 22 st. na południowym zachodzie i południu; nad samym morzem od 12 do 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty.

W sobotę również można mieć nadzieję na trochę deszczu. W dzień od 11 st. wschodzie i nad morzem do 17 na zachodzie. Wiatr na ogół słaby.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Od 14 st. na północnym wschodzie do 20 na zachodzie. Na samym morzem od 11 do 13 st. Wiatr słaby.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej