Jest nadzieja na deszcz. Prognoza pogody na weekend

Weekend będzie ciepły, wszyscy liczą na deszcz (fot. PAP/EPA)

Najbliższy weekend będzie ciepły i pogodny, miejscami można jednak spodziewać się opadów deszczu i burz. Na najwyższe temperatury można liczyć w piątek, w wielu miejscach kraju temperatura osiągnie 20 stopni Celsjusza.

Narodziny na wysokości. To jeden z najrzadszych gatunków w Polsce

Dwa sokoły wędrowne wykluły się w sztucznym gnieździe w Dolinie Baryczy na Dolnym Śląsku. To efekt akcji odbudowy populacji tego gatunku, którą...

zobacz więcej

W piątek w Polsce pochmurno, można też liczyć na deszcz. Po południu lokalnie w centrum i na wschodzie możliwe burze. Bez opadów jedynie na południu kraju.

Od 15 st. na północy i na obszarach podgórskich Karpat, około 19 st. w centrum do 22 st. na południowym zachodzie i południu; nad samym morzem od 12 do 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty.

W sobotę również można mieć nadzieję na trochę deszczu. W dzień od 11 st. wschodzie i nad morzem do 17 na zachodzie. Wiatr na ogół słaby.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Od 14 st. na północnym wschodzie do 20 na zachodzie. Na samym morzem od 11 do 13 st. Wiatr słaby.

źródło:
Zobacz więcej