RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Fatalny sondaż dla Kidawy-Błońskiej. Kandydatka KO poza podium

Fatalne wyniki sondażu prezydenckiego dla kandydatki KO Małgorzaty Kidawy-Błońskiej (fot. PAP/Piotr Nowak)
Fatalne wyniki sondażu prezydenckiego dla kandydatki KO Małgorzaty Kidawy-Błońskiej (fot. PAP/Piotr Nowak)

W kwietniu największe poparcie uzyskałby Andrzej Duda, na którego zagłosowałoby 59 proc. badanych, deklarujących udział w wyborach. W tym samym czasie drastycznie spadają sondażowe słupki Małgorzaty Kidawy-Błońskiej – wynika z sondażu Kantar. Posłanka KO może liczyć jedynie na 4 proc. poparcia – najmniej z wszystkich sondowanych kandydatur.

Kierowca Kidawy-Błońskiej i Trzaskowskiego przyłapany. To, co zrobił, szokuje [WIDEO]

Czytelnik portalu tvp.info nagrał moment, w którym kandydatka PO na prezydenta udaje się na spotkanie przy jednej ze stołecznych ulic. Uwagę...

zobacz więcej

Notowania od kilku tygodni wskazują na wyraźne zwycięstwo urzędującego prezydenta w I turze. W ostatnim badaniu pracowni Kantar jest to 59 proc.

Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia uzyskaliby po 7 proc. poparcia. Na kandydata Lewicy Roberta Biedronia i kandydata Konfederacji Krzysztofa Bosaka zagłosowałoby po 5 proc. wyborców deklarujących udział w wyborach prezydenckich.

Najmniejszym poparciem cieszy się kandydatka KO Małgorzata Kidawa-Błońska – z 4 proc. poparcia.

Niemal połowa respondentów (47 proc.) wyraża chęć udziału w wyborach prezydenckich, przy czym ponad jedna czwarta Polaków (28 proc.) jest tego pewna. W przypadku osób niezainteresowanych udziałem w wyborach prezydenckich odsetek jest taki sam (47 proc.), i również 28 proc. badanych jest pewnych swego zdania na ten temat.

Sondaż zrealizowano na reprezentatywnej próbie 954 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat, deklarujących udział w wyborach

Portal 300polityka.pl cytuje biuletyn Onetu, w którym opisano wewnętrzne sondaże, zamawiane na zlecenie partii.

„Budka suflera”. Lider PO tłumaczy się z instruowania Kidawy-Błońskiej

My jesteśmy zespołem – deklaruje Borys Budka, pytany o współpracę z Małgorzatą Kidawą-Błońską. W RMF FM liderowi PO wytknięto, że wychodząc na...

zobacz więcej

„Dzisiaj wewnętrzne sondaże, zamówione na zlecenie partii rządzącej, pokazują, że Duda wygrywa w pierwszej turze z bardzo dużą przewagą nad rywalami. To samo wynika z sondaży zamawianych przez sztaby pozostałych kandydatów. Największe powody do paniki ma kandydatka KO Małgorzata Kidawa-Błońska, która spadła na czwartą pozycję, tuż za Szymonem Hołownią i walczącym o drugą turę liderem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem” – czytamy.

Autor publikacji Onetu wskazuje, że jeśli te prognozy okażą się prawdziwe, byłaby to „katastrofa dla całej Platformy Obywatelskiej”.

Sejm 6 kwietnia uchwalił ustawę, zgodnie z którą wybory prezydenckie w 2020 r. mają zostać przeprowadzone wyłącznie w drodze głosowania korespondencyjnego. Według nowych przepisów, w stanie epidemii marszałek Sejmu może zarządzić zmianę terminu wyborów, określonego wcześniej w postanowieniu. Ustawa znajduje się teraz w Senacie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej