RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Mądre zakupy wspierają gospodarkę. Wybieraj produkty polskich firm

Złotówka wydana na produkt od polskiej firmy to około 79 gr pozostawionych w naszej gospodarce (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images)
Złotówka wydana na produkt od polskiej firmy to około 79 gr pozostawionych w naszej gospodarce (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images)

W czasie epidemii warto wybierać produkty i usługi polskich firm. – Jeśli wydamy na produkt od polskiej firmy jedną złotówkę, to około 79 gr zostaje w naszej gospodarce – mówi Artur Niewrzędowski, współinicjator kampanii #Wybieram590.

Kryzys spowoduje niższe wypływy podatkowe

Kryzys odbije się negatywnie na wpływach w różnych kategoriach podatkowych, obecnie szacowane są parametry makroekonomiczne, które zostaną...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Polskie produkty to te, których kod kreskowy rozpoczyna się od liczby 590. Warto też szukać towarów ze znakiem „PRODUKT POLSKI” na opakowaniu.

– Musimy mieć pewność tego, co jemy i musimy wspierać naszą gospodarkę, tym bardziej, że mamy tak trudny w tej chwili okres – mówi Joanna Kalinowska z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

– Jeśli wydamy na produkt od polskiej firmy jedną złotówkę, to około 79 gr zostaje w naszej gospodarce – podkreśla Artur Niewrzędowski, współinicjator kampanii #Wybieram590. Dla porównania – w przypadku zakupu produktów zagranicznych w Polsce zostaje tylko 25 gr z każdej złotówki.

– Wybierając produkty i usługi od polskich firm, mamy wpływ na naszą przyszłość – dodaje Artur Niewrzędowski.

Wydane pieniądze, które zasilą polską gospodarkę, zwiększają szanse na utrzymanie miejsc pracy i zachowanie płynności finansowej polskich przedsiębiorstw.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej