RAPORT

Pogarda

Koronawirus. Terytorialsi dostarczyli na Mazowszu tysiące maseczek

Przekazano już ponad 11,5 tys. maseczek wielorazowego użytku (fot. WOT)
Przekazano już ponad 11,5 tys. maseczek wielorazowego użytku (fot. WOT)

Najnowsze

Popularne

Żołnierze 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej dostarczyli na terenie Mazowsza ponad 11,5 tys. maseczek wielorazowego użytku.

Pomoc w czasach koronawirusa. Warto wziąć przykład z Warki

Społecznicy z Warki (woj. mazowieckie) zachęcają, żeby inne miejscowości skorzystały ze sprawdzonego już u nich mechanizmu pomocy potrzebującym...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Od 16 kwietnia, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, obowiązkowym elementem potrzebnym do wyjścia poza teren swojego miejsca zamieszkania - są maseczki ochronne. W gminach i powiatach rozpoczęła się ich dystrybucja. Jest to kolejny środek, który ma na celu zminimalizować rozprzestrzenianie się koronawirusa. Do każdego gospodarstwa za pośrednictwem m.in. żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej zostaną dostarczone maseczki zgodnie z podaną liczbą osób zamieszkujących w danym gospodarstwie domowym.

Prośba o pomoc w dystrybucji maseczek, wpłynęła do WOT za pośrednictwem specjalnej aplikacji „Odporna Wiosna”. Platforma ułatwia współpracę żołnierzy WOT z Miejskimi Ośrodkami Pomocy Społecznej i oddziałami Caritasu. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu terytorialsi wspierający osoby starsze i objęte kwarantanną szybciej dowiadują się, kto i gdzie czeka na ich pomoc.

– Staramy się pomagać wszędzie tam, gdzie samorządy lokalne i ośrodki pomocy nie są w stanie samodzielnie realizować zadań związanych z dostarczeniem niezbędnej pomocy na rzecz lokalnej społeczności. W myśl credo Wojsk Obrony Terytorialnej – „Jestem pomocnym ramieniem i tarczą dla mojej społeczności” – jesteśmy po to, by nieść pomoc najbardziej potrzebującym” – mówił pułkownik Przemysław Owczarek, dowódca 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Firma MTB przekazała szpitalowi w Chojnicach moduł medyczny

Chojnicka firma MTB oddała dziś do użytku lokalnemu szpitalowi medyczny moduł, który ma wesprzeć placówkę na pierwszej linii w walce z...

zobacz więcej

Koperty w których znajdowały się maseczki ochronne, trafiły do najbardziej potrzebujących mieszkańców województwa mazowieckiego, w szczególności do Grójca, Radomia oraz mieszańców Nowego Dworu Mazowieckiego. Do rozprowadzania maseczek zaangażowali są żołnierze z 61. batalionu lekkiej piechoty z Grójca, 62. blp z Radomia oraz 65. blp Pomiechówka.

Łącznie jest jeszcze do rozdysponowania kilkanaście tysięcy maseczek, które terytorialsi będą dystrybuować w kolejnych dniach.

W ramach „Odpornej Wiosny” terytorialsi dostarczają żywność i leki, wspierają służby sanitarne i samorząd terytorialny, współpracują z ośrodkami pomocy społecznej i Caritasem, wspierają rodziny personelu medycznego, kombatantów, osoby starsze i przebywających w kwarantannie, oddają krew oraz prowadzą infolinię wsparcia psychologicznego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej