RAPORT

Wojna na Ukrainie

Przedłużony areszt dla Artura W., byłego burmistrza z Platformy Obywatelskiej

Według CBA W. został złapany na gorącym uczynku, gdy przyjmował 200 tys. zł łapówki (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Według CBA W. został złapany na gorącym uczynku, gdy przyjmował 200 tys. zł łapówki (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Sąd przedłużył o kolejne dwa miesiące areszt dla Artura W., byłego działacza Platformy Obywatelskiej i byłego burmistrza dzielnicy Warszawa-Włochy. W. został zatrzymany w październiku 2019 r. wraz z deweloperem, od którego miał przyjąć łapówkę.

O przedłużeniu aresztu dla byłego samorządowca z PO poinformował na Twitterze „Magazyn Śledczy Anity Gargas”.

Pod koniec października Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o zatrzymaniu w Warszawie dwóch osób uwikłanych w korupcyjny proceder. Jedną z nich był Artur W., wówczas burmistrz Włoch. Jak wynika z informacji CBA, został zatrzymany na gorącym uczynku tuż po przyjęciu 200 tys. zł łapówki.

Według CBA Artur W. przyjął tę kwotę od przedsiębiorcy budowlanego Sabriego B. W zamian miał wydawać korzystne dla dewelopera decyzje administracyjne. Prokuratora przedstawiła Arturowi W. zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w postaci 200 tys. zł w związku z pełnieniem funkcji publicznej. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił złożenia wyjaśnień.

Obaj podejrzani zostali aresztowani wtedy na trzy miesiące. W styczniu sąd zdecydował się przedłużyć ten areszt o kolejne trzy miesiące, a teraz o następne dwa.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej