RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Chrystus z Peru wyższy od świebodzińskiego

img
Peruwiański prezydent Alan Garcia na uroczystym poświęceniu figury (fot.PAP/EPA/Peru Presidency)

Potężna, 37-metrowa figura Chrystusa stanęła ponad brzegami Pacyfiku na wzgórzu Morro Solar de Chorrillos, wznoszącym się nad Limą. Peruwiańska statua przewyższa pomnik w Świebodzinie o zaledwie jeden metr.

Zarówno peruwiański jak i polski pomnik wzorowane są na postaci Chrystusa na drugim krańcu Ameryki Południowej – w Rio de Janeiro w Brazylii – górującej nad Atlantykiem. Figura Jezusa Chrystusa postawiona w Świebodzinie jeszcze do niedawna tytułowana była najwyższą.

Od swojego brazylijskiego odpowiednika był o 6 metrów wyższy, osiągając imponującą wysokość 36m. Swoje pierwszeństwo niestety utracił, zaledwie jednym metrem, na rzecz nowo powstałego „Chrystusa Pacyfiku”.

Metropolita Limy, arcybiskup, kard. Juan Luis Cipriani wyraził nadzieję, że kolosalna figura stanie się nowym miejscem pielgrzymek. Na poświęceniu był obecny inicjator jej budowy, kończący za miesiąc kadencję, prezydent Peru Alan Garcia Perez.

Budowę sfinansowano z darów osób prywatnych i spółek. Połączona z zapaleniem 26-barwnych świateł inauguracja poświęconej figury „Chrystusa Pacyfiku” odbędzie się w środę.

źródło:
Zobacz więcej