RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Kiedy drugi etap znoszenia ograniczeń? Rzecznik rządu podaje datę

Na kolejny etap trzeba będzie jeszcze poczekać (fot. Omar Marques/Getty Images)
Na kolejny etap trzeba będzie jeszcze poczekać (fot. Omar Marques/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Uruchomienie drugiego etapu znoszenia ograniczeń wynikających z epidemii koronawirusa nastąpi prawdopodobnie w pierwszej połowie maja – poinformował w TVP Info rzecznik rządu Piotr Müller.

Po raz pierwszy wyizolowano sekwencję genetyczną koronawirusa od polskiego pacjenta

Dr Łukasz Rąbalski z Uniwersytetu Gdańskiego jako pierwszy w Polsce uzyskał pełną sekwencję genetyczną koronawirusa SARS-CoV-2, wyizolowanego...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

20 kwietnia został wdrożony pierwszy etap rezygnacji z niektórych obostrzeń i zakazów wprowadzanych przez rząd w wyniku epidemii koronawirusa – można m.in. przemieszczać się w celach rekreacyjnych, otwarty został wstęp do lasów i parków, zwiększona została dopuszczalna liczba klientów w sklepach oraz wiernych w miejscach kultu religijnego.

Po wdrożeniu drugiego etapu otwarte zostaną hotele i inne miejsca noclegowe (z ograniczeniami), sklepy budowlane w weekendy i niektóre instytucje kultury, w tym muzea, biblioteki i galerie sztuki.

Müller podkreślił, że rząd „z lekkim optymizmem” podchodzi do danych dotyczących liczby zakażeń w Polsce. – Miejmy nadzieję, że jeszcze w kwietniu będziemy mogli ogłaszać dane dotyczące uruchamiania kolejnego etapu – czy to będzie przełom kwietnia i maja, to zobaczymy. Te rozstrzygnięcia niebawem – powiedział rzecznik rządu.

Pytany o ewentualne otwarcie hoteli, Müller odpowiedział, że powinno to nastąpić w maju.

– To duży dylemat, jak postąpić, jeżeli chodzi o weekend majowy, dlatego te dane, które do nas płyną, będą o tym decydowały, ale pierwsza połowa maja to data, która jest bardzo prawdopodobna, jeżeli chodzi o uruchomienie drugiego etapu – mówił rzecznik rządu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej