RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Koronawirus. Szef WHO dziękuje SpongeBobowi i bohaterom „Ulicy Sezamkowej”

Dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus (fot. PAP/EPA/SALVATORE DI NOLFI)
Dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus (fot. PAP/EPA/SALVATORE DI NOLFI)

SpongeBob Kanciastoporty czy bohaterowie „Ulicy Sezamkowej” Abby Cadabby i Oscar to tylko niektóre postaci, którym w serii wpisów na Twitterze podziękował dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus. Szef WHO wyraził wdzięczność za wsparcie w walce z koronawirusem.

WHO: Liczba zakażeń na świecie przekroczyła 2,5 mln

Do ponad 2,5 mln zwiększyła się liczba wszystkich zakażeń wywołanych przez koronawirusa SARS-CoV-2, jakie zarejestrowano od wybuchu pandemii w...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

SponbeBobowi oraz Abby i Oscarowi Ghebreyesus podziękował za „przypominanie naszym dzieciom ważnych rzeczy podczas pandemii koronawirusa”. Wskazał, że są to mycie rąk, bycie miłym dla siebie i innych oraz pozostawanie w domu.

Szef WHO zgodził się również w wypowiedzią piosenkarki Beyonce. „Wszyscy musimy doceniać bohaterów walczących z COVID-19: pracowników służby zdrowia pracujących przez całą dobę; ale także rolników, pracowników sklepów spożywczych i aptek, policjantów, przewoźników oraz ekipy sprzątające, którzy nadal pracują, dzięki czemu możemy być bezpieczni w domach” – napisał.

Piosenkarce Billie Eilish i muzykowi Finneasowi, którzy nagrali piosenkę mającą przynosić otuchę w dobie koronawirusa, podziękował natomiast za „przypomnienie nam, że po zakończeniu pandemii przyjdą słoneczne dni”. Swoją wdzięczność Ghebreyesus wyraził również wobec piosenkarki Annie Lennox i prezydenta Ekwadoru Lenina Moreno. Serię wpisów podsumował tweetem o treści: „Szczerość”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej