RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Fabryki Toyoty wznowią produkcję na początku maja

Produkcję zawieszono 18 marca. Fabryki Toyoty w Jelczu-Laskowicach i w Wałbrzychu łącznie zatrudniają ponad 3 tys. osób (fot.  Shutterstock/Lerner Vadim)
Produkcję zawieszono 18 marca. Fabryki Toyoty w Jelczu-Laskowicach i w Wałbrzychu łącznie zatrudniają ponad 3 tys. osób (fot. Shutterstock/Lerner Vadim)

Dwie dolnośląskie fabryki Toyoty – w Wałbrzychu i w Jelczu-Laskowicach – wznowią produkcję na początku maja – powiedział rzecznik Toyota Motor Manufacturing Poland Grzegorz Górski. Nie podał jednak konkretnej daty.

Prezesi Black Red White i CCC: tarcza antykryzysowa działa

Tarcza antykryzysowa i tarcza finansowa mają służyć przede wszystkim ratowaniu miejsc pracy; ostatnie zmiany na rynku obligacji i opinie w...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Japoński koncern zdecydował w marcu o sukcesywnym zawieszaniu produkcji w większości swoich fabryk w Europie. Dotyczyło to zarówno zakładów produkujących samochody, jak i silniki oraz przekładnie. Fabryki wstrzymały produkcję do odwołania.

18 marca zawieszono też produkcję w dwóch dolnośląskich fabrykach Toyoty – w Jelczu-Laskowicach i w Wałbrzychu, które łącznie zatrudniają ponad 3 tys. osób.

Górski podkreślił wówczas, że pracownicy, pomimo zawieszenia produkcji, będą otrzymywać 100 proc. zasadniczego wynagrodzenia. – W oparciu o zapisy Kodeksu pracy fabryka będzie płacić pracownikom tzw. postojowe. Muszą być przy tym oni w gotowości do pracy – to znaczy na przykład nie opuszczać miejsca zamieszkania, aby móc w każdej chwili wrócić do pracy – mówił wówczas rzecznik.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej