RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Metoda na wnuczka i testy na koronawirusa. Oszuści próbują wyłudzić pieniądze

Policjanci apelują do wszystkich, aby podczas rozmów telefonicznych z nieznajomymi zachować  szczególną ostrożność i rozwagę (fot. Shutterstock/ forma82)
Policjanci apelują do wszystkich, aby podczas rozmów telefonicznych z nieznajomymi zachować szczególną ostrożność i rozwagę (fot. Shutterstock/ forma82)

Pomimo epidemii koronawirusa oszuści nie śpią i wykorzystują każdą okazję do tego, by wyłudzić od nas pieniądze. W Lubartowie (woj. lubelskie) policjanci otrzymali dzisiaj kilka zgłoszeń o oszustach działających metodą „na wnuczka”. Z kolei w Nowym Sączu (woj. małopolskie) oszuści próbowali naciągnąć seniorów na kupno testów na koronawirusa. Policjanci apelują o rozsądek i zachowanie szczególnej ostrożności.

Seniorki ze Słupska nie dały się nabrać na szczepionki przeciwko koronawirusowi

Oszuści próbują wykorzystać epidemię do naciągania seniorów. Dwie mieszkanki Słupska zawiadomiły policję, że dzwonili do nich tajemniczy ludzie...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Tylko dzisiaj do lubartowskiej komendy wpłynęło kilka zgłoszeń od mieszkańców o próbie wyłudzenia pieniędzy metodą „na wnuczka”.

Oszuści podając się za członka rodziny zadzwonili do kilku mieszkańców podając się za ich krewnego, który miał spowodować wypadek drogowy. Nieznajomi prosili o pilne wsparcie finansowe. Oszuści twierdzili , że śmiertelnie potrącili w wypadku człowieka i potrzebują pieniędzy, aby uniknąć kary więzienia.

Coraz częściej oszuści wykorzystują także naszą niepewność w związku z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa. Policjanci z Nowego Sącza poinformowali, że do sądeckiej komendy wpłynęły dwa zgłoszenia od mieszkańców, do których na numer stacjonarny dzwoniły osoby namawiające do zakupu testów na koronawirusa.

Do jednej z seniorek testy miały zostać przesłane pocztą na jej adres, natomiast do innego mieszkańca Nowego Sącza miała przyjechać osoba, która ten test wykonałaby u niego w domu. Na całe szczęście osoby te nie dały się oszukać i zawiadomiły policję.

Policjanci apelują do wszystkich, aby podczas rozmów telefonicznych z nieznajomymi zachować szczególną ostrożność i rozwagę. We wszystkich podejrzanych lub wątpliwych sytuacjach należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej