RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Madryccy taksówkarze wożą za darmo pacjentów. Wzruszające podziękowanie [WIDEO]

Pracownicy szpitala pod Madrytem podziękowali taksówkarzowi za jego pomoc w dowozie pacjentów podczas epidemii koronawirusa (fot. Ricardo Rubio/Europa Press via Getty Images)
Pracownicy szpitala pod Madrytem podziękowali taksówkarzowi za jego pomoc w dowozie pacjentów podczas epidemii koronawirusa (fot. Ricardo Rubio/Europa Press via Getty Images)

Pracownicy medyczni podziękowali taksówkarzowi za to, że podczas epidemii koronawirusa przywozi pacjentów do szpitala w Alcorcón pod Madrytem, bez pobierania od nich za to opłat. Personel przekazał mu pieniądze na pokrycie kosztów zw. z transportem. Wideo z aplauzem dla kierowcy opublikowane w mediach społecznościowych obejrzały miliony internautów.

Koronawirus w Hiszpanii. 93-latek opuszczał szpital w burzy oklasków

93-latek wyleczony z koronawirusa wyszedł ze szpitala w Katalonii w północno-wschodniej części Hiszpanii. Fundacja szpitala w miejscowości La Seu...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Pracownicy centrum zdrowia pod Madrytem oklaskiwali taksówkarza za jego zaangażowanie podczas walki z koronawirusem. José María oferuje pacjentom darmowy transport zarówno do szpitala, jak i do ich domów.

Kilka dni wcześniej mężczyzna – ze względu na częsty kontakt z chorymi na COVID-19 – został poddany testowi na koronawirusa. W miniony weekend lekarze poinformowali go o negatywnym wyniku. Ze wzruszenia rozpłakał się i podziękował sanitariuszom za ich aplauz – opisuje „El Correo”.

Hiszpański dziennik powołując się na dane federacji taksówkarzy w Madrycie podaje, że do tej pory zrealizowano do 75 tys. darmowych przewozów do ponad 300 szpitali.

źródło:
Zobacz więcej