RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Puby mogą pozostać zamknięte do Bożego Narodzenia

Będą one jednym z ostatnich miejsc, z których zdjęte zostaną ograniczenia (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images)
Będą one jednym z ostatnich miejsc, z których zdjęte zostaną ograniczenia (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Brytyjskie puby i bary mogą nie zostać otwarte do świąt Bożego Narodzenia, czego wiele z 48 349 istniejących teraz lokali może nie przetrwać – pisze tabloid „The Sun”.

Zniesione obostrzenia. Ministerstwo Zdrowia przypomina o zachowaniu dystansu społecznego

Korzystając z miejsc publicznych, musimy pamiętać, żeby nadal zachowywać dystans społeczny, czyli odległość przynajmniej dwóch metrów od osoby, z...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Michael Gove, minister bez teki w rządzie premiera Borisa Johnsona, odpowiadając na pytanie, czy puby zostaną otwarte przed zimą, powiedział, że będą one jednym z ostatnich miejsc, z których zdjęte zostaną ograniczenia wprowadzone w celu zatrzymania epidemii koronawirusa w Wielkiej Brytanii.

– Sprawy wyglądają fatalnie. W tym tempie wydaje się mało prawdopodobne, że będziemy znowu otwarci przed świętami. Boże Narodzenie jest okresem ogromnych obrotów dla branży pubowej. To będzie ogromna strata. Styczeń i luty to martwe miesiące – bez Bożego Narodzenia będzie ciężko. To będzie bardzo kiepski początek do 2021 r. – powiedział „The Sun” Frank Maguire z londyńskiego browaru Truman's.

– Mamy dodatkowy cios w postaci braku mistrzostw Europy (w piłce nożnej – red.) w tym roku. Każdy angielski mecz jest warty miliony dla branży – dodał.

W styczniu brytyjski urząd statystyczny podał, że w 2019 r. po raz pierwszy od 10 lat liczba pubów i barów w Wielkiej Brytanii zwiększyła się – o 315.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej