RAPORT

Pogarda

„Moi wyborcy by mi tego nie wybaczyli”. Nowy tydzień, nowa deklaracja Kidawy-Błońskiej

W marcu Małgorzata Kidawa-Błońska ogłosiła, że zawiesza swoją kampanię. Teraz deklaruje, że w wyborach zamierza wystartować (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
W marcu Małgorzata Kidawa-Błońska ogłosiła, że zawiesza swoją kampanię. Teraz deklaruje, że w wyborach zamierza wystartować (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Nie udaję, że to jest normalna kampania i że to są normalne wybory – mówi w wywiadzie dla radia RMF FM Małgorzata Kidawa-Błońska. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta podkreśla – co jej obóz polityczny powtarzał wielokrotnie – że wybory prezydenckie 10 maja nie powinny się odbyć. I choć jeszcze w marcu zapowiadała, że zawiesza kampanię, teraz deklaruje: ja się nie wycofuję z wyborów.

Debata prawdopodobnie bez Kidawy-Błońskiej. „Może okazać się najsłabsza” [WIDEO]

6 maja debata prezydencka w TVP. Weźmie w niej udział prezydent Andrzej Duda i większość kandydatów opozycji. Większość, bo prawdopodobnie...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Komunikacyjny chaos wokół kampanii Małgorzaty Kidawy-Błońskiej trwa w zasadzie od jej początku. Wszystko wskazywało jednak na uspokojenie, gdy 29 marca zapowiedziała, że zawiesza „całkowicie zawiesza swoją kampanię”. – Będę zajmowała się tylko tym, co dotąd, czyli będę realizowała zadania, którą stoją przed posłem Rzeczypospolitej – mówiła wówczas na konferencji prasowej.

Mimo to jej sztab wciąż udostępnia w sieci nowe materiały. Sama wicemarszałek również regularnie pojawia się w mediach.

W RMF FM kandydatka KO wskazuje, że zgodnie z podpisanymi przez prezydenta Andrzeja Dudę zapisami tzw. tarczy antykryzysowej 2.0, wybory 10 maja nie będą mogły się odbyć w tradycyjny sposób.

Tomasz Grodzki o wyborach w maju: Nie sądzę, żeby Kidawa-Błońska brała w nich udział

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki skrytykował pomysł przeprowadzenia w maju wyborów korespondencyjnych. Zapytany, czy rekomendowałby kandydatce KO na...

zobacz więcej

– Nie wiemy, czy odbędą się metodą korespondencyjną. Poza tym ta metoda nie jest przygotowana, sprawdzona. Jak widzę, jak organizowane jest nasze państwo, to nie wierzę, że akurat te wybory będą dobrze zorganizowane. Jest chaos, chaos, chaos – stwierdziła Kidawa-Błońska.

Wicemarszałek Sejmu została zapytana, co będzie, jeśli wybory – na mocy ustawy Prawa i Sprawiedliwości – zostaną przełożone o tydzień.

– Powiem tak: ja konsekwentnie walczyłam, żeby tych wyborów nie było 10 maja, wszyscy mówili, że to wycofywanie się z wyborów. Nie, ja się nie wycofuję, ja będę tylko dążyła, żeby wybory odbyły się zgodnie z prawem, zgodnie z konstytucją i w terminie bezpiecznym dla Polaków, i w takich wyborach wystartuję – powiedziała.

Przypomniano jej, że zawiesiła kampanię, a teraz wraca do aktywności medialnej. Kidawa-Błońska zapewnia, że jest konsekwentna.

Kidawa-Błońska odwleka wybory

W komisjach wyborczych zabraknie przedstawicieli kandydatki KO Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Jej komitet do prac w nich wysłał jedynie 410 osób;...

zobacz więcej

– Kampanię zawieszam, bo nie agituję za swoją osobą, nie pokazuję swojego programu. Jestem politykiem. O tym, że wybory nie mogą być 10 maja, mogę mówić i nawet powinnam o tym mówić, bo powinnam być odpowiedzialna za Polaków – stwierdziła i dodała, że kampanii nie da się teraz prowadzić.

Podkreśliła przy tym, że nie zamierza wycofywać się ze startu w wyborach, ani tym bardziej przekazywać poparcia wyprzedzającemu ją w ostatnich sondażach prezesowi PSL Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi.

– Nie, ja się przede wszystkim nie wycofuję, bo moi wyborcy by tego nie wybaczyli. Ja się nie wycofuję z wyborów, tylko nazywam rzeczy po imieniu. Nie udaję, że to jest normalna kampania i że to są normalne wybory – oceniła.

Odnosząc się do słabych wyników sondażowych dodała, że są one „rzeczywiście spłaszczone”, ale nie robi teraz „normalnej kampanii, więc trudno się dziwić, że Polacy tego nie widzą”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej