– Nielegalny hazard to nie tylko ruletka czy automaty, ale również wirtualne kasyna, do których młodzież ma łatwy dostęp – mówi w rozmowie z portalem tvp.info Justyna Pasieczyńska, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie. KAS prowadzi akcję edukacyjną i uczula rodziców, by sprawdzali, w co grają ich dzieci.
Spośród ponad 6 tys. studentów zbadanych w Polsce, aż 12,2 proc. określa siebie jako osoby uzależnione od treści pornograficznych. Badania z...
zobacz więcej
CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE
Z badań CBOS dla ministerstwa zdrowia wynika, że systematycznie obniża się wiek „inicjacji hazardowej”. I po raz pierwszy w wirtualnych kasynach za pieniądze grają już nawet 13-latkowie. Wiekiem podwyższonego ryzyka, kiedy zainteresowanie hazardem w sieci „wybucha”, jest 16 lat.
– Gry hazardowe prowadzą do choroby, jaką jest uzależnienie – wskazuje Justyna Pasieczyńska, rzeczniczka IAS w Warszawie. I podkreśla, że nielegalny hazard to nie tylko kasyna czy automaty, ale również wirtualne kasyna.
Specjaliści wskazują, że organizatorzy nielegalnych kasyn w internecie stosują różne zabiegi, żeby przyciągnąć i utrzymać graczy.
– Oferują darmowe granie bądź nagrody w postaci wirtualnych żetonów, którymi gracze mogą posługiwać się podczas kolejnych gier – wylicza Pasieczyńska.