RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Tarcza Antykryzysowa: dziś kolejne wypłaty świadczenia postojowego

Pierwsze postojowe w ramach Tarczy Antykryzysowej ZUS wypłacił 15 kwietnia(fot. arch. PAP / Tytus Żmijewski)
Pierwsze postojowe w ramach Tarczy Antykryzysowej ZUS wypłacił 15 kwietnia(fot. arch. PAP / Tytus Żmijewski)

Na konta przedsiębiorców wpłyną dziś kolejne środki w ramach świadczenia postojowego.

Tarcza Antykryzysowa. Złożono już ponad 1,3 mln wniosków

Według stanu na sobotę jest ponad 1,3 mln wniosków dot. skorzystania z rozwiązań oferowanych przez Tarczę Antykryzysową, z czego prawie 895 tys....

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Paweł Żebrowski przypomina, że pierwsze postojowe w ramach Tarczy Antykryzysowej wypłacono 15 kwietnia. Otrzymało je ponad 86 tysięcy przedsiębiorców na łączną sumę ponad 172 miliony złotych.

Trafiły do przedsiębiorców z całej Polski, m.in. do firm z Warszawy oraz Bydgoszczy, specjalizujących się w usługach stomatologicznych, fizjoterapeutycznych, krawieckich czy do ośrodków szkolenia kierowców.

Paweł Żebrowski zaznaczył, że przedsiębiorcy chętnie korzystają też z możliwości odroczenia terminu płatności lub rozłożenia na raty należności z tytułu składek. Przypomniał, że zniesiono w tym przypadku obowiązek uiszczania opłaty prolongacyjnej.

Przepisy tzw. tarczy antykryzysowej weszły w życie na początku tego miesiąca. Przewidują, że przedsiębiorcy mogą złożyć wniosek o zwolnienie ze składek ZUS, odroczenie terminu ich zapłaty, rozłożenie zaległości na raty oraz o świadczenie postojowe.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej