RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jażdżewski: Jeśli opozycja przegra wybory, pozostaje tylko Majdan

Wpis dziennikarza spotkał się z licznymi komentarzami (fot. arch. PAP/Marcin Gadomski)

Redaktor naczelny liberalnego magazynu „Liberte!” Leszek Jażdżewski napisał na Twitterze, że jeśli w wyborach prezydenckich nie wygra kandydat opozycji, to trzeba będzie przeprowadzić rewolucję na ulicach. Jego wpis spotkał się z krytyką internautów.

„To paradoks, ale być może jedynym sposobem na zawrócenie Polski z antydemokratycznej ścieżki jest zwycięstwo opozycji w wyborach zorganizowanych przy złamaniu prawa i konstytucji” – napisał Jażdżewski. Dodał, że jeśli tak się nie stanie, to „pozostaje tylko Majdan”. Nawiązał w ten sposób do manifestacji na Ukrainie, która w 2014 r. doprowadziła do obalenia prezydenta Wiktora Janukowycza.

Wpis dziennikarza był szeroko komentowany. Tomasz Lis zasugerował, że zostaje też „taktyka” komunistycznego przywódcy Chin Mao Zedonga – Długi Marsz. „Przyjdzie 300 osób i rozejdą się do knajp” – napisał z kolei dziennikarz Wojciech Biedroń. Do wpisu Jażdżewskiego odniósł się także szczeciński radny Dariusz Matecki.

„Wypowiedź wyjątkowo nieudanego polityka i publicysty pokazuje, jak go bardzo boli demokracja” – ocenił z kolei poseł PiS Jan Mosiński.

źródło:
Zobacz więcej